Холандците разгромиха младежите ни с 5:0

Холандците разгромиха  младежите ни с 5:0

• Младежкият национален отбор на България се прости с надеждите си за Израел 2013 като отстъпи с 0:5 при гостуването си на Холандия.Домакините започнаха силно и можеха да поведат още в 4-ата минута, когато Пламен Илиев не бе убедителен след далечен удар. Капитанът на Левски все пак успя да стигне по-бързо до топката и я улови пред връхлитащия нападател в оранжево. В 11-ата минута родните национали организираха отлична атака, Александър Тонев проби отляво и върна топката в наказателното поле, но бранителят на ЦСКА Ангел Грънчов не успя да я засече и пропиля доброто положение.Последваха нови добри възможности за "лалетата", но удар с глава на Вилдшут бе отразен от Илиев, а малко по-късно Фер прати топката покрай страничната греда.В 34-ата минута отново Фер бе главно действащо лице. Тъмнокожият нападател се сблъска с Илия Миланов, но единоборството бе рамо в рамо. Реферът обаче посочи бялата точка, а потърпевшият се разписа за 1:0.Холандците продължиха да доминират и през втората част. Отново Фер в 48-ата минута имаше възможност да вкара, след като бе оставен непокрит в пеналта, но ударът му мина над вратата. Три минути по-късно попадение на Вайналдум не бе признато заради засада, а две отлични намеси на Илиев спасиха българската врата от сигурни попадения. В 62-ата минута Вайналдум стреля на сантиметри от вратата.Чак в 65-ата минута пред българските футболисти се откри възможност за попадение, но ударът на Тонев бе много слаб и бе отразен от стража на домакините.Все пак логичното се случи минута по-късно, когато Вайналдум най-накрая счупи каръка и покачи на 2:0.В 76-ата минута акробатично изпълнение на резервата Момчил Цветанов бе спасено от стража на "лалетата".

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 5:0
    1:0 Фер (34-д)
    2:0 Вайналдум (66)
    3:0 Гинкел (81)
    4:0 Зеефуик (86)

ХОЛАНДИЯ: Зоет, Леерам (65-Рин), Де Врий, Нуйтинк, Блинд (78-Мартинс), Вилдшут, Ван Гинкел, Класи, Фер (84-Бакуна), Зеефуик, Вайналдум

БЪЛГАРИЯ: Пл. Илиев, Терзиев, И. Миланов (57-М. Цветанов), Колев, Грънчов, Балджийски (84-Димов), Г. Костадинов (73-Вълчанов), Пашов, Тонев, Г. Миланов, Р. Кирилов