Евро 2012:Чехия победи Гърция с 2:1, Русия и Полша завършиха 1:1 в група А

На “Градския стадион” във Вроцлав Чехия победи Гърция с 2:1. Петър Ирачек откри резултата в полза на чехите в 3-ата минута, а само 3 минути след това Вацлав Пиларж реализира второ попадение за възпитаниците на Михал Билек. В 40-ата минута гол на Торосидис от тима на гърците бе отменен заради засада. Отборът, воден от Фернандо Сантош върна един гол, след като Теофанис Гекас вкара топката зад голлинията на вратаря Петер Чех за 1:2 в 53-ата минута. Това бе 22-и гол за Гекас с националната фланелка. Мачът между Гърция и Чехия бе от втори кръг в груповата фаза на европейското първенство. В трите досегашни срещи между двата тима е реализирано само едно попадение. Това бе първа победа на Чехия над гърците във всички турнири

На “Националния стадион” във Варшава Русия и Полша завършиха при резултат 1:1 в мач от втори кръг от груповата фаза на европейското първенство. Голът за руснаците вкара Алан Дзагоев в 37-ата минута, а Якуб Бласжиковски изравни в 57-ата.
Попадението на Дзагоев бе трето за 21-годишния футболист по време на европейското първенство в Полша и Украйна. Преди гола, в 17-ата минута Полански от тима на Полша откри резултата, но голът му бе отменен заради засада.
След мача Русия е лидер в групата с 4 точки, Чехия е на второ място с 3, Полша има 2, а отборът на Гърция е последен с 1 точка.
Поляците все още нямат победа на европейско първенство, след като в единственото си предишно участие преди 4 години в груповата фаза допускат две загуби и равенство. Русия е в серия от 16 мача без загуба.
Преди двубоя около стадиона е имало инциденти между полицията и полски фенове, след които има 56 арестувани и двама ранени.

13 юни 2012   15:01