Динамо спря Лудогорец за Шампионска лига

Лудогорец отпадна по изключително нелеп начин от Шампионската лига, след като допусна гол в 98-ата минута! Тимът от Разград отстъпи с 2:3 на Динамо (Загреб) на реванша в Хърватия, където сериозно се намеси германският съдия Феликс Цвайер.Реферът отсъди 5 минути добавено време на двубоя, но в крайна сметка реши да се играе до гол, и по-точно докато домакините отбележат. Така и стана. Попадението падна в 98-ата минута и класира Динамо (Загреб) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига за сметка на Лудогорец, който повече от половин час игра и с човек по-малко.В 57-ата минута авторът на втория гол за българите Марселиньо беше изгонен с червен картон от германския съдия.При гостуването на стадион "Максимир" Лудогорец на два пъти повеждаше в резултата, но хърватите все изравняваха. Първо Емил Гъргоров откри в 12-ата минута, след което в 33-ата Анте Рукавина изравни.В 36-ата Марселиньо направи 1:2, но пак Рукавина наказа Урош Голубович в 60-ата. Именно този играч на Динамо (Загреб) се разписа и преди седмица на първия мач в Разград, когато селекцията на Анте Чачич геройски се добра до равенството 1:1 след гол в 93-ата минута. Този път обаче Динамо стигна до пълния успех в 98-ата, когато Домагой Вида вкара за крайното 3:2 и хвърли в сълзи футболистите на Лудогорец.

ДИНАМО (Загреб) - ЛУДОГОРЕЦ 3:2

0:1 Емил Гъргоров (12), 1:1 Анте Рукавина (33), 1:2 Марселиньо (36), 2:2 Анте Рукавина (60), 3:2 Домагой Вида (90+8)
(1:1 в първата среща)

26 юли 2012   17:08