Сафина и Звонарьова на 1/2 финал в Мелбърн

Рускините за пръв път достигат до тази фаза

Сафина и Звонарьова на 1/2 финал в Мелбърн Руски полуфинал се заформи на Откритото първенство на Австралия по тенис - първи турнир от Големия шлем за годината в тениса. Динара Сафина и Вера Звонарьова за пръв път достигнаха до полуфинал в Големия шлем в кариерата си, след като остраниха съответно представителката на домакините Йелена Докич с 2:1 сета и французойката Марион Бартоли с 2:0.

Сафина, която е поставена под номер 3 в схемата, надигра доста трудно участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Йелена Докич с 6:4,4:6 и 6:4. Рускинята стартира по-добре мача и постигна пробив още в първия гейм. Докич обаче успя да обърне нещата до 4:3 в своя полза, но в последствие загуби три поредни гейма. Във втората част 25-годишната австралийка, която е под номер 187 в ранглистата,
успя да вземе равен аванс от 3:0 и изравни резултата след 6:4. Третият гейм бе и най-драматичен - Сафина поведе с 2:0 гейма, но Докич успя да изравни при 4:4. Сафина обаче взе следващите 2 гейма, с което спечели и мача.

В полуфинала Сафина ще играе срещу сънородничката си Вера Звонарьова, която също достигна до едва първия си полуфинал в турнир от Големия шлем. Звонарьова надигра французойката Марион Бартоли с 2:0 сета - 6:3 и 6:0.