Федерер - Надал е финалът в Мелбърн

Номер 1 отстрани сънародника си Вердаско след близо 5 часа

Федерер - Надал е финалът в Мелбърн Лидерът в световната ранглиста при професионалните тенисисти Рафаел Надал от Испания достигна за пръв път в кариерата си до финал в Откритото първенство на Австралия - първи турнир от Големия шлем за годината. Малко повече от 5 часа бяха необходими на Надал, за да елиминира сънародника си Фернандо Вердаско след 6:7, 6:4, 7:6, 6:7 и 6:4.

Вердаско направи 20 аса в мача срещу 12 за Надал, но и повече грешки от съперника си - цели 76 срещу едва 25 за Надал.

Фернандо Вердаско спечели първия сет след тайбрек със 7:4 точки. Във втория сет Надал проби съперника си в десетия гейм и спечели с 6:4, като по този начин изравни резултата. В третата част отново се стигна до тайбрек, в който Надал триумфира. Вердаско обаче се върна в мача, като спечели следващия тайбрек - в 4-ия сет със 7:1. Решаващият 5-ти сет вървеше гейм за гейм до 4:4, когато Вердаско сгреши фатално при няколко разигравания и подари победата на Надал.

Във финала испанецът ще играе срещу бившия номер 1 в света Роже Федерер от Швейцария, който надигра американеца Анди Родик с 3:0 сета.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    30 януари 2009   17:40