Безобразен Ристосков срещу Цска бута Левски към титлата,а Черно море в евротурнирите

Безобразен Ристосков срещу Цска бута Левски към титлата,а Черно море в евротурнирите Черно море спечели с 1:0 срещу ЦСКА в мач от 27-я кръг на А група. Победният гол бе отбелязан още в седмата минута от Йордан Юруков. И двата отбора изтърваха по една дузпа през втората част.Реферът Христо Ристосков отсъди спорнa дузп в полза на домакините и след като се поколеба да изгони състезателя на Черно море Танко Дяков за поредното му грубо нарушение отсъди дузпа и за Цска .При изпълненнието си Здравко Лазаров се подхлъзна и пропусна.
"За съдията ме питайте. Беше безобразен", заяви наставникът на ЦСКА Любослав Пенев след загубата на "червените" срещу Черно море, която почти сигурно ще лиши тима от шампионската титла.Този рефер само пречи и опорочава футбола. Когато реферите са замесени, няма как да стигнеш дори до равен. Те трябва да разберат, че не те са звездите. Да се научат веднъж завинаги кога и какво трябва да се отсъжда, без да се съобразяват с това за кой отбор става дума", добави Пенев по адрес на съдийската тройка.
Независимо от всичко Любо поздрави своите футболисти, като заяви, че е доволен от играта им. "Така се играе - до последната минута. Това е пътят за постигането на високи цели. Първенството не е свършило и аз съм оптимист. Ще се борим до последно и ще се опитаме да спечелим титлата", каза още треньорът на шампионите.
Черно море (Варна) - ЦСКА - 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Йордан Юруков 7
Стадион "Тича"-Зрители: 12 000
главен съдия: Христо Ристозков
жълти картони: Борносузов, Дяков(Черно море); Мигел, Тодоров(ЦСКА)
Черно море: Пиргов, Дяков (64-Лазаров),Ал.Александров, Манолов, Кривия, Георгиев, Борносузов (67-Димов), Кулибали, Стоянов, Юруков (72-Какалов), Бачев
ЦСКА: Петров, Тодоров, Котев, Иванов, Машадо (60-Лазаров), Янчев (46-Цонев), Маркиньос, Минев, Да Силва, Мигел, Саидходжа

<< върни се назад     17 май 2009   12:36