Виляреал и Удинезе коронясаха с титли Барса и Интер с победите си над Реал и Милан

В последната среща от съботната програма на 36-ия кръг в испанската Примера дивизион отборът на Виляреал победи настоящия шампион Реал Мадрид с 3:2 и направи отбора на Барселона шампион.Отборите на Ососуна и Севиля завършиха наравно 0:0 и поделиха по една точка.
Удинезе победи Милан с 2:1 в късната съботна среща от Серия А .Домакините от Удине откриха резултата в 31-ата минута от дузпа чрез Д`Агостино. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Паоло Малдини срещу Флоро Флорес. На почивката двата състава се оттеглиха при този резултат. През второто полувреме Сапата вкара втори гол, след подаване от корнер. В последната минута на срещата Амброзини се възползва от пас на Кака и намали резултата като така фиксира крайното 2:1 за "фриуланите".
Въпреки поражението Милан запазва втората си позиция в класирането със 71 точки. След тази загуба на Милан неговият градски противник Интер стана шампион на страната.
Удинезе – Милан 2:0
Голмайстори: Д’Агостино 31 дузпа, Дзапата 49;Амброзини 93
Удинезе: Ханданович, Исла, Дзапата, Фелипе, Паскуале, Инлер, Д’Агостино (85 Ободо), Асамоа, Пепе (88 Лукович), Куалиаела, Флоро Флорес (73 Санчес)
Милан: Дида, Дзамброта, Сендерос, Малдини, Янкуловски, Фламини (46 Индзаги), Пирло, Зеедорф (60 Роналдиньо), Амброзини, Кака, Пато (73 Шевченко)
Рома-Катания 4 : 3

Депортиво 1 : 1 Хетафе
Осасуна 0 : 0 Севиля
Виляреал 3 : 2 Реал (М)