Бразилците от Крузейро се доближиха до Копа Либертадорес след 0:0 срещу Естудиантес

Бразилците от Крузейро се доближиха до Копа Либертадорес след 0:0 срещу Естудиантес Пред 40 000 зрители Крузейро завърши наравно - 0:0, с Естудиантес (Ла Плата) и е фаворит преди втория мач, в който може да спечели за трети път в своята клубна история Копа Либертадорес.Герой на мача стана бразилският национален вратар Фабио, който през първото полувреме спаси поне пет чисти положения, две от които на аржентинския национал и капитан на Естудиантес Хуан Себастиан Верон."Вещицата", както е наричан Верон, се завърна на терена след контузия, заради която пропусна втората полуфинална среща от турнира с Насионал /Уругвай/.
Най-опасното положение бе в 12-та минута, когато след удар от фаул на Верон вратарят на бразилците Фабио изби топката. Минута по-късно Енсо Перес също бе близко до гола, излезе сам срещу Фабио, но стражът отново имаше отлична проява.В самия край на полувремето Фабио отново бе на висота, спасявайки удар от воле на Верон. Впрочем "Вещицата" Верон се опитва да достигне своя баща Хуан Рамон, който като футболист е печелил Копа Либертадорес.
Бразилците също имаха своите положения в края на мача, но нападателите Клебер и Уелингтон пропуснаха изгодни положения, а и добри изяви имаше и вратарят на домакините Мариано Андухар.
"Най-трудното ми спасяване бе през първото полувреме, когато Перес остана сам, каза след последния сигнал Фабио, който е и капитан на Крузейро. Това е добър резултат, отборът игра добре, но ни беше много трудно".
"Ние имахме по-добри положения, но техният вратар имаше своята нощ", тюхкаше се пък Верон. Така Естудиантес прекъсна своята серия от домакински победи в тазгодишното издание на Копа Либертадорес - седем мача и седем победи на стадион Сиудад де ла Плата.

<< върни се назад     09 юли 2009   12:48