Левски победи 9 от аматьорите на Сант Хулия с 4:0

Макар и трудно, Левски победи аматьорите от Сант Хулия в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. "Сините" надделяха с 4:0 с голове на Тасевски, Гаджев и два на Христов, а андорците хвърлиха всичките си сили в удържането на възможно най-малка загуба.При резултат 0:0 завърши първото полувреме, което раздразни "синята" публика. Част от ултрасите започнаха да обиждат старши треньорът Емил Велев, а в 15-минутната пауза издигнаха транспарант "Велев, вън от Левски".Головете за левски отбелязаха Тасевски в 49-та, Георги Христов направи резултата 3:0 с голове в 64 и 72-та минута. Владимир Гаджев от пряк свободен удар направи 4:0 за българския шампион в 82 минута.В 54-та минута гостите останаха и с човек по-малко. Диего Абдиан получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена. С човек по-малко Сант Хулия се прибра плътно в наказателното си поле с единствената мисъл да загуби възможно най-достойно.В 78-та минута и Алехандро Ромеро пое към съблекалните, тъй като и той си изкара втори жълт картон. Така тимът на Сант Хулия остана с 9 души на терена и допълнително усложни положението си.

Първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига по футбол:

Левски (България) - Сант Хулия (Андора) - 4:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Дарко Тасевски 49, 3:0 Георги Христов 64, 72, 4:0 Владимир Гаджев 82

стадион: "Георги Аспарухов"-зрители: 12 000
главен съдия: Леван Паниашвили (Грузия)
жълти картони: Бардон, Христов (Левски), Фонтан, Ромеро, Настри, Абдиан (Сант Хулия)
червени картони: Абдиан 54, Ромеро 78

Левски: Георги Петков, Живко Миланов, Виктор Генев, Юсеф Рабех, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски, Седрик Бардон (78-Исмаил Иса), Николай Димитров (46-Зе Соарес), Георги Христов, Христо Йовов (60-Жоазиньо)

Сант Хулия: Гилермо Бургос, Валтер Вагнер, Диего Абдиан, Яел Фонтан (57-Лауреано Миралия), Христиан Хинос, Алехандро Ромеро, Карлос Пепе, Мануел Веига (70-Оскар Виля), Лусиано Настри, Даниел Мехияс (77-Хуан Берналес), Себастиян Варела

<< върни се назад     16 юли 2009   09:40