Южна Африка победи Франция с 2:1, но отпадна от Мондиала

Южна Африка победи Франция с 2:1, но отпадна от Мондиала Представителният футболен отбор на ЮАР победи с 2:1 Франция в своя, оказал се последен мач, на Световното първенство. Домакините на Мондиал 2010 откриха резултата на "Фрий Стейт Стейдиъм” в Блумфонтейн чрез Кумало в 20-ата минута. Само седем минути, след като допуснаха гол в своята врата, футболистите на Франция останаха в намален състав. Директен червен картон заради нарушение срещу Кхето получи полузащитникът на европейския тим – Йоан Гюркуф, а в 37-ата минута възпитаниците на Карлос Алберто Перейра се възползваха от численото си преимущество и удвоиха преднината си чрез Катлего Мпела. Френският отбор все пак вкара своя първи и единствен гол на Мондиал 2010, а негов автор стана Флоран Малуда в 70-ата минута.
Така и двата отбора отпаднаха от Световното първенство, заемайки последните две места в Група „А”, от която за 1/8-финалите се класираха отборите на Мексико и Уругвай.

ФРАНЦИЯ - ЮАР 1:2
0:1 Бонгани Хумало (20), 0:2 Катлего Мфела (37), 1:2 Флоран Малуда (70)

ФРАНЦИЯ: 1.Юго Льорис, 2.Бакари Саня, 5.Уилям Галас, 7.Рибери, 8.Йоан Гуркюф, 9.Джибрил Сисе (55 - 12.Тиери Анри), 11.Андре-Пиер Жиняк (46 - 15.Флоран Малуда), 17.Себастиян Скилачи, 18.Алу Диара (82 - 10.Сидни Гову), 19.Абу Диаби, 22.Гаел Клиши

ЮАР: 1.Моенееб Джоузефс, 4.Аарон Мокоена, 5.Анеле Нгонга (55 - 2.Сибонисо Гаша), 20.Бонгани Хумало, 3.Цепо Масилела, 6.Макбет Сибая, 10.Стивън Пиенаар, 8.Сифиве Чабалала, 9.Катлего Мфела, 17.Бърнард Паркър (68 - 18.Сиябонга Номвете), 23.Тандуисе Кубони (78- 11.Теко Модисе)