Съдийска aванта за Германия срещу Англия

Отборът на Германия победи с убедителното 4:1

Съдийска aванта  за Германия срещу Англия осминафиналния си съперник на Световното първенство - Англия, нанасяйки му най-голямата загуба, в историята на съперничеството между съставите на двете страни. Точни за Бундестима бяха Клозе, Подолски и на два пъти Мюлер, а за "трите лъва" се разписа Матю Ъпсън.
Играчите на двата тима водеха ожесточена битка за всяка топка в средата на терена. В 16-ата минута и Сами Кедира опита да застраши вратата на англичаните, но прати топката много високо над целта. В 20-ата минута Мирослав Клозе се измъкна от отбраната на "трите лъва" и останал сам срещу Джеймс не сгреши и прати топката в мрежата на Англия за 1:0.
В 31-ата минута Лукас Подолски удвои преднината на отбора си, възползвайки се от сериозна грешка в отбраната на "трите лъва" и от малък ъгъл прати Джабулани зад голлинията на Джеймс - 2:0. В 37-ата минута англичаните се върнаха в мача, след като капитанът Стивън Джерард центрира в наказателното поле и Матю Ъпсън с глава намали преднината на съперника -2:1. Минута по-късно "трите лъва" изравниха резултата след великолепен изстрел на Франк Лампард, но реферът реши, че топката не е преминала голлинията и не зачете попадението. На телевизионното повторение обаче ясно се видя, че голът бе напълно редовен и е неправилно отменен.

В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:1, а след подновяването на играта англичаните се хвърлиха в атаки с цел да възстановят равенството на "Фрий Стейт".

В 52-ата минута Франк Лампрад отправи мощен изстрел към вратата на Бундестима и разтресе напречната греда зад Нойер, който извади късмет в тази ситуация. Пет минути по-късно Рууни изведе Джърмейн Дефоу сам срещу германския вратар, но Нойер се справи със ситуацията и "трите лъва" отново не успяха да изравнят.

Така се стигна до 67-ата минута, когато при една светкавична контраатака на германците те увеличиха преднината си до 3:1 с попадение на Томас Мюлер. Само три минути по-късно немците отново направиха образцова атака и отново Мюлер бе точен, бележейки за 4:1.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Стивън Джерард нахлу в наказателнотополе и стреля към вратата на Германия, но младият Мануел Нойер показа добър рефлекс и опази вратата си.

В 89-ата минута Франк Лампард отново стреля опасно към съперниковата врата и отново Нойер се справи, улавяйки коженото кълбо. В крайна сметка до края на срещата нови попадения не паднаха и Германия спечели с 4:1, а Англия каза "чао" на Мондиала.

Досега двата тима се бяха срещали 27 пъти. Германия имаше 12 победи, а Англия 10. Победителят от този двубой ще се изправи срещу надделелия в сблъсъка между Аржентина и Мексико, които играят по-късно днес.

1:0 Мирослав Клозе (20), 2:0 Лукас Подолски (32), 2:1 Матю Ъпсън (37), 3:1 Томас Мюлер (67), 4:1 Томас Мюлер (70)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 20.Джером Боатенг, 8.Месут Йозил (83-9.Щефан Кислинг), 7.Бастиан Швайнщайгер. 6.Сами Хедира, 13.Томас Мюлер (72-15.Пьотър Троховски), 10.Лукас Подолски, 11.Мирослав Клозе (72-23.Марио Гомес)

АНГЛИЯ: 1.Дейвид Джеймс, 2.Глен Джонсън (87-17.Шон Райт-Филипс), 6.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 4.Стивън Джерард, 14.Гарет Бари, 15.Матю Ъпсън, 8.Франк Лампард, 16.Джеймс Милнър (64-11.Джо Коул), 10.Уейн Рууни, 19.Джърмейн Дефоу (71-21.Емил Хески)