Ботев (Пд) победи Тракия Стамболийски за купата на страната

Ботев (Пд) победи Тракия Стамболийски за купата на страната ФК Ботев (Пд) се наложи с 4:1 над местния ФК Тракия Стамболийски, с което спечели областния финал в надпреварата за купата на страната. В следващия етап Ботев играе с победителя на Хасковска област - Димитровград 1947.Пред близо 5 000 зрители на стадиона в Стамболийски, гостите откриха в 10-ата минута чрез Димитър Байрев. Нападателят посрещна топката след рикошет в гредата при удара на Площаков и отблизо реализира. Машината за голове на Ботев Атанас Курдов удвои в 21-ата след пас на Гуджев. Асистентът на това попадение направи преднината на пловдивчани класическа малко преди края на първата част, когато отправи неспасяем изстрел с глава.След час игра Шопов вкара почетния гол за Тракия, а в 70-ата Курдов на празна врата фиксира крайното 4:1 в полза на Ботев.
Празникът на стадиона в Стамболийски бе помрачен с инцидент в началото на мача. Тогава запалянко нарани със самоделна бомбичка 10-годишно момиче, което е откарано за лечение в болнично заведение. Шефове на полицията пък разкриха, че младежът е бил светкавично идентифициран и задържан за 24 часа.

Ботев:23. И. Николов,28. Ст. Учиков,4. В. Байрев,5. А. Рахов,22. Н. Миленов (к),3. Д. Байрев,19. В. Гуджев,7. Св. Асенов,10. И. Площаков,25. А. Курдов,26. А. Огнянов

Резерви:1. П. Стоичков,13. Р. Донев,2. В. Василев,11. К. Кръстев,18. Р. Хаджифейзула,8. П. Батинов,17. П. Фанев

Още за Таланти& Аматьори:
Драма с дузпи на финала на Refan Cup 2019! Много емоции решиха битката в полза на ФА Пловдив!