Лидерите в Югоизточната група Ботев, Нефтохимик и Созопол с издънки

Лидерите в Югоизточната група Ботев, Нефтохимик и Созопол с издънки Ботев направи първата си издънка през този сезон като завърши 1:1 при гостуването си на Гигант в Съединение. С куп скандали мина двубоят в Съединение, в който домакините успяха да откраднат първи точки от канарчетата. Публиката на гостите обаче се държа на ниво и нямаше ексцесии като тези в Стамболийски. Върхът на напрежението на терена бе в 87-ата минута, когато реферът Владимир Вълков свирна дузпа за жълто-черните. Домакините протестираха бурно, но Вълков не промени решението си. Очевидно притеснен, Владимир Байрев стреля в левия дирек и провали амбициите на своите в Голямо Конаре. Атанас Курдов откри за Ботев в 18-ата минута. Възпитаниците на Васко Кръстев обаче не се предадоха и успяха да се доберат до равенството. В 32-ата минута мрежата на канарчетата опъна Камен Грозданов.
Въпреки равенството канарчетата увеличиха с една точка преднината си пред другия претендент за промоция в Б група Нафтохимик, който бе разгромен с 4:1 от Хеброс. Бургазлии завършиха с 9 души двубоя в Харманли, тъй като четвърт час преди края Лефтеров напусна контузен терена, а треньорът Ганчо Евтимов бе направил трите си смени. Малко след това за втори жълт картон бе изгонен Мантаров.

Ботев;И. Николов ,Ст. Учиков,В. Байрев ,А. Рахов,Н. Миленов (к), Д. Байрев, Р. Хаджифейзула(78-И. Христов),Св. Асенов(65- К. Кръстев), И. Площаков(46- В. Гуджев),А. Курдов,А. Огнянов