ЦСКА победи Дженерали Унтерхакинг пред пълните трибуни на Арена Самоков

ЦСКА победи Дженерали Унтерхакинг пред пълните трибуни на Арена Самоков ЦСКА спечели третия си домакински мач в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже. Пред пълните трибуни на "Арена Самоков" "червените" победиха много драматично с 3:2 срещу германския Дженерали Унтерхакинг.С този успех шампионите на България за 2010 година си осигуриха класиране на трето място в потока и ще трябва изчакат развоя на двубоите в другите групи, за да разберат дали продължават в турнира за купата на CEV.
Отборът на Дженерали пък вече си бе осигурил класиране за директните елиминации на Шампионската лига и поради тази причина игра с голяма част от резервните си състезатели. Германците са на второ място с актив от 11 точки. Лидер в групата е руският гранд Зенит Казан с 13 точки.Дженерали на два пъти поведе в резултата с 1:0 и 2:1, но "армейците" успяха да постигнат пълен обрат и да стигнат до победата след близо 2 часа и 30 минути игра.С много силни изяви в българския състав се отличиха опитните Евгени Иванов и Николай Иванов.През настоящата кампания ЦСКА спечели и трите си домакински двубоя от Шампионската лига.

В други двубой от група "А" Зенит Казан много изненадващо загуби с 2:3 у дома от Кан.

Мачове от последния шести кръг в група "А" в Шампионската лига по волейбол за мъже:

ЦСКА (България) - Дженерали Хахинг (Германия) - 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10)
Зенит Казан (Русия) - Кан (Франция) - 2:3 (25:20, 23:25, 24:26, 25:19, 13:15)