Георги Пеев донесе победата на Амкар над Славия

Георги Пеев донесе победата на Амкар над Славия Два късни гола на българския национал Георги Пеев бяха решаващи за успеха с 4:3 на Амкар над Славия в контролна среща в Сиде.Срещата беше изключително интересна и головете започнаха да падат още във 2-ата минута. Божов прехвърли Нарубин за 1:0. В 10-ата минута бившият играч на руснаците Мартин Кушев удвои преднината на тима си, след като първият му удар с глава нацели гредата, но след това бе точен за 2:0. Амкар отговори с гол в следващата минута дело на Ристич след центриране на Пеев. Последваха разправии на терена след няколко по-груби фаула, но до нещо по-сериозно не се стигна. Божов отново върна преднината от два гола на Славия след мощен шут в 33-ата минута. След почивката обаче нещата се обърнаха. Бормистров вкара за 3:2 в 54-ата минута, а Божов пропусна да запише хеттрик, след като нацели гредата. От това се възползва Георги Пеев, който изравни за 3:3 след прецизен шут. Остана време и за съдията да свири спорна дузпа за фаул на Сечков срещу Михальов, която Пеев оползотвори за финалното 4:3 в 90-ата минута.
Славия:. Кунчев . Дяков (66') . Генев . Молдованов (80') . Филипов . Баяно . Д. Пеев (82') . Димитров . Юруков (57') . Кушев (46') . Божов (77')
Резерви: . Христов (46') . Жуниньо (57') . Ортега (66') . Илиев (77') . Сечков (80') . Георгиев (82')
Амкар: 42. Нарубин 7. Г. Пеев 14. Сираков 24. Вонов (46') 99. Ристич 21. Белоруков 23. Черенчеков 33. Кнежевич (57') 5. Меич 18. Бормистров (65') 32. Майкич
Старши треньор: Емил Велев
Резерви: 4. Сидирив 17. Лазаревски 89. Секретов (46') 30. Маладуев (57') 46. Чак 10. Маки 43. Джуканов 39. Михальов (65') 66. Рябокобленко
Старши треньор: Рашид Рахимов