Виляреал разпори от голове Ники Михайлов

Отборът на Виляреал записа разгромна победа с 5:1 в домакинството си на Твенте в първия 1/4 финал от Лига Европа помежду им. Играчите на "жълтата подводница" отчаяха българския страж Николай Михайлов, като головете в неговата врата паднаха след груби грешки на бранителите пред него и бяха дело на Карлос Марчена в 22-ата, Борха Валеро в 42-ата, Нилмар в 45-ата, Джузепе Роси в 56-ата минута и отново Нилмар в 80-ата минута. За холандците пък се разписа Марк Янко в самия край на мача.Динамо Киев и португалският Брга стигнаха до 1:1 в първия мач. Украйниците поведоха още в 6-ата минута, с гол на Ярмоленко, срещу Брага в първа среща от четвъртфиналите на Лига Европа в Украйна. В 14-ата минута португалците изравниха след автогол на Вукойевич. В начолото на второто полувреме украинците останаха с човек по-малко, след като Шевченко получи червен картон.

Резултати от ¼ финалите в турнира Лига Европа :

Бенфика (Пор) - ПСВ (Хол) 4:1 /1:0 Пабло Аймар (37), 2:0 Едуардо Салвио (45), 3:0 Едуардо Салвио (52), 3:1 Закария Лабаяд (80), 4:1 Хавиер Савиола (90+1)/
Динамо Киев (Укр) - Спортинг Брага (Пор) 1:1 /1:0 Андрий Ярмоленко (6), 1:1 Огньен Вукоевич (14-автогол)/
Порто (Пор) - Спартак Москва (Рус) 5:1
Виляреал (Исп) - Твенте (Хол) 5:1 / 1:0 Карлос Марчена (23), 2:0 Борха Валеро (43), 3:0 Нилмар (45), 4:0 Джузепе Роси (55), 5:0 Нилмар (80), 5:1 Марк Янко (90+1)

08 април 2011   13:55