Локомотив Пловдив и Пирин си поделиха по точка

Платини с 2гола за победата на ЦСКА с 2:0 срещу Миньор

Нападателят на ЦСКА Мишел Платини отбеляза и двата гола за победата на "армейците" срещу Миньор Перник с 2:0 във втори мач от 26-ия кръг на "А" група. В 45-ата минута голмайсторът на "червените" Спас Делев подаде пас към Платини и той със силен удар откри резултата в полза на "армейците". В 56-ата минута Платини оформи крайния резултат на стадион "Българска армия" с най-красивия гол през пролетния полусезон до момента. Галчев пусна дълъг пас към Делев, който след това свали топката с глава към Платини, а той от въздуха прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратаря на перничани Чворович за 2:0.

Отборите на Локомотив Пловдив и Пирин завършиха наравно 2:2 в първия мач от 26-ия кръг на "А" група. На стадион „Лаута” в Пловдив резултатът бе 0:1 след първите 45 минути. Главен съдия на двубоя бе Стефан Спасов. В 3-ата минута на двубоя домакините организираха контраатака. Базил Де Карвальо излезе очи в очи с Веселин Ганев, но изстрелът на нападателя намери страничния стълб на вратата на гостите. В 19-ата минута последва нова голова атака за Локомотив, но след шут на Христо Златински от границата на наказателното поле и страхотна намеса на вратаря на гостите Веселин Ганев, стражът изби топката в корнер. В 28-ата минута и гостите организираха атака. Веселин Стойков проби по дясното крило, стигна почти до аут линията, върна към Иван Цветков, който с пета се опита да вкара, но топката излезе в аут. В 41-ата минута футболистите на Локомотив удариха гредата за втори път след изстрел на Сержиньо отляво. В 47-ата минута Димитър Илиев откри резултата. Иван Цветков вкара втория гол за Пирин. В 51-ата минута голмайсторът през първото полувреме Илиев изведе Цветков, който навлезе в наказателното поле, финтира Тодоров, завъртя се и вкара за 2:0. Юнес Бенжелюн вкара първото попадение за Локомотив Пловдив в 59-ата минута. След центриране в наказателното поле на Пирин Бенжелюн стреля с глава, топката рикошира в дясната греда и влезе в мрежата на вратата на Ганев. Резултатът стана 2:2 в 68-ата минута. След удар на Христо Златински Руслан Иванов игра с ръка, а реферът Стефан Спасов даде фаул в полза на Локомотив. Ерош стреля и вкара за 2:2, оформяйки крайния резултат.

08 май 2011   00:51