ЦСКА с пестелива и измъчена победа в Каварна

ЦСКА (София) постигна трета поредна победа в родния шампионат отново само с един гол разлика, като отново не убеди, че се намира във формата, необходима за постигането на така желаните от ръководство и фенове европейски цели. Успехът с 2:1 като гост на Калиакра не дойде никак леко, а в самия край на мача столичани вече бяха с 9 души на терена и трябваше да треперят докрая. Двубоят започна добре за фаворитите – в 22-та минута Иван Бавдаловски центрира отдясно и капитанът Тодор Янчев с хубаво воле откри резултата. Само девет минути по-късно Грегъри Нелсън показа завидна техника, преодолявайки половината защита на домакините и отбелязвайки ново попадение за „армейците”. След този гол сякаш футболистите в червени фланелки решиха, че вече всичко е приключило и в редиците им настъпи отпускане. Новото попълнение Адемар в 35-та минута фаулира откъсналия се пред наказателното поле Герасим Заков, заради което бе изгонен с директен червен картон. В 65-та минута капитанът на каварненци Детелин Димитров с хубаво воле намали, а малко по-късно Спас Делев нацели напречната греда след страхотен изстрел от около 25 метра. Именно той се превърна в големия грешник за гостите, като пет минути преди края бе изгонен за умишлена и изключително глупава игра с ръка пред наказателното поле на Калиакра. Съдията Станислав Тодоров също се постара да бъде в услуга на столичния гранд, назначавайки само две минути добавено време, при положение, че играта през вторите 45 минути бе на няколко пъти спирана и накъсвана, а освен това и при изгонването на Делев също се изгубиха ценни минути... Така тимът от Каварна продължава без спечелена точка, докато „червените” събраха максимален актив след трите си двубоя досега.

<< върни се назад     22 август 2011   10:55

17 септември 2011 17:37   |   xsoewvn   |     |
  15 септември 2011 16:10   |   rvcdnotue   |     |
  14 септември 2011 18:05   |   Jaylon   |     |
Hey, that"s the graetset! So with ll this brain power AWHFY?