10 от Арсенал и Ливърпул - 1:1

Англия - Премиершип

Отбирите на Арсенал и Ливърпул завършиха 1:1 в дербито от кръга в Премиърлийг. Двата отбора изнесоха истински спектакъл, като гостите трябва да съжаляват за пропуснатите точки, след като от 62-ата минута играха с човек повече. Изгонен за втори жълт картон бе Емануел Адебайор, който влезе остро в краката на Арбелоа. Робин ван Перси даде преднина на домакините в 24-ата минута. Той получи отличен пас от Насри, пое майсторски и с кинжален удар направи Рейна безпомощин. В 42-ата минута Роби Кийн изравни с шестия си гол от началото на сезона. Той получи топката зад защитата на "артилеристите" и с кинжален удар препарира Алмуния за 1:1.Точката е ценна за тима на Арсен Венгер, който остана без капитана си Сеск Фабрегас. Испанският национал получи разтежение и бе заменен на почивката.В същото време Ливърпул може да съжалява за пропусната победа. В редиците на тима на Рафа Бенитес липсваше Фернандо Торес, който лекува контузия.През първото полувреме двата тима изнесоха страхотно шоу за публиката. Като цяло началните 45 минути може да бъдат разделени на две - до 30-ата минута Арсенал доминираше на терена. След това обаче Ливърпул можеше да стигне до пълен обрад.Арсенал бе по-активният отбор през първата част. В 24-ата минута гения на Робин ван Перси блесна. Самир Насри с пас от 35 метра изведе холандеца в отлична позиция. Той овладя технично кълбото на гърди и с мощен удар матира Рейна след закъснял шпагат на Карагър.
В следващите минути Арсенал постепенно изравни играта. Така се стигна до 42-ата минута. Роби Кийн с невероятен удар изравни и показа класата си. Секунди по-късно Ливърпул можеше да води. Каут подаде силно към Джерард, но апитанът на „мърсисайдци" не успя да прати топката в мрежата.След почивката Ливърпул бе активният отбор. Причината за това може би бе и отсъствието на
Сеск Фабрегас, получил травма в края на първата част. Пресата на гостите бе много активна, но въпреки това играчите на Рафа Бенитес, не успяха да стигнат до гол. В 62-ата минута съдията Хауърд Уеб изгони Адебайор. Нападателят на Арсенал влезе остро в краката на Арбелоа и Уеб му показа втори жълт картон. Това не се хареса на Арсен Венгер, който реагира остро.Въпреки това Ливърпул не успя да стигне до пълен обрат. Напротив - Арсенал заигра по-сплотено и имаше повече шансове до края. До нови попадение обаче не стигна и двата тима разделиха по 1 точки. Ливърпул остава на върха с 39 точки. Челси е втори с мач по-малко и 2 точки пасив. Арсенал е 5-и с 31 точки.

Арсенал: Алмуния, Саня, Джору, Галас, Клиши, Денилсон, Фабрегас (46-Диаби), Сонг, Насри (90-Ебуе), Адебайор, Ван Перси

Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Адер, Инсуа, Кайт, Лейва (88-Н`Гог), Алонсо, Риера (71-Бабел), Джерард, Кийн (81-Ел-Зхар)
Съдия: Хауърд Уеб ;Жълти картони: Саня, Адебайор, Ван Перси; Карагър, Лейва, Кийн;Червен картон: Адебайор (62)
Стадион: Емирейтс ; Зрители: 61 000
Уест Бромич 2 : 1 Манчестър Сити
Нюкасъл 2 : 1 Тотнъм

22 декември 2008   00:04