Локо (Пд) победи Локо (Сф) с 2:1

Христо Бонев:Зове БФС да се отърве от баници и мекици като Цветан Георгиев

Локомотив (Пд) и Локомотив (София) завършиха при резултат 1:2 в среща от 23-ия междинен кръг от „А” група, която се игра в квартал „Надежда”. Първия гол за гостите вкара Павле Делибашич в 29-та минута на двубоя. Попадението бе отбелязано след грешка в защитата на столичани, които позволиха топката да достигне до необезпокоявания Делибашич, който пък не се посвени и откри резултата.В самия край на полувремето обаче домакините изравниха след изпълнение на 11 метров наказателен удар, отсъден за спорно нарушение на Мечечиев срещу Димо Атанасов. Камбуров изпълни дузпата, която първоначално бе спасена от вратаря Ставрев, но в последствие все пак влезе в мрежата му. Гостите оспорваха положението почти до края на полувремето.
През втората част ситуацията не се промени особено, като отново по-остри се оказваха контраатаките на Локо (Пд). При една от тях Делибашич излезе очи в очи с вратаря на домакините Галев, но се подхлъзна в решителния момент. В ответната атака Митев стреля отдалеч, но Ставрев отрази удара му в ъглов удар, който бе трети за домакините, само в първите 8 минути на това второ полувреме.
В 56-та минута на двубоя обаче най-добрият в редиците на пловдивчани – Даксон направи бърз самостоятелен пробив отдясно и се възползва от това, че Галев бе излязъл по-напред от необходимото, извеждайки своя тим напред в резултата.
В 67-та минута Балдовалиев остана за пореден път сам срещу Ставрев, но отново пропусна.

Почетният президент на пловдивския Локомотив Христо Бонев изригна на полувремето на мача между Локо (Сф) и Локо (Пд) срещу съдийството на Цветан Георгиев.
В типичния си стил Зума обяви пред камерата на ТВ2, че "БФС трябва да се отърве от такива баници и мекици". Както знаете, реферът Георгиев е популярен с прякора си Малката баничка.
"Това са хора, които нямат капка морал. БФС трябва да се отърве от такива баници и мекици и ако продължаваме така, скоро ще имаме само аматьорски футбол. Няма да ги има такива хора като Гриша Ганчев и Николай Гигов, които дават пари. Колкото по-бързо БФС се отърве от такива мекици и баници, толкова по-добре", сподели Бонев.
"Видяхте първо каква дузпа даде, после как Караджинов вкара вратаря с топката вътре. Тези футболисти играят за да създават удоволствие на феновете, а това са срамни неща. Мисля, че Локомотив София са ни подценили и ако съдията не се намеси през второто полувреме, могат да се получат интересни неща", продължи той.

Локомотив (Сф): Галев, Добрев, Марков, Дзаферович, Савич, Атанасов, Златински, Караджинов, Камбуров, Митев, Балдовалиев
Локомотив (Пд): Ставрев, Мечечиев, Сингбо, Сечков, Кюмюрджиев, Милотинович, Том, Даксон, Кики, Делибашич, Данов Главен съдия: Цветан Георгиев

22 април 2009   14:57