Миньор победи Ботев с 2:1 в битката за оцеляване

Черното тото влияе на обръщанката

Отборът на Миньор (Перник) победи с 2:1 на пловдивския Ботев в среща от 27-ия кръг на "А" група.В 41 - минута Ботев поведе след гол от дузпа на Николай Манчев.В 55 –минута гостите от Перник изравниха чрез Горан Янкович . Сръбският нападател получи топката от резервата Станислав Ангелов и озовал се сам срещу Лилчо Арсов успя да го прехвърли и да прати топката в мрежата на Ботев.Преди това бе отменен втори гол на Ботев поради нарушение срещу вратаря,което само рефера видя и така върна Миньор в срещата.В 56 – минута Лилчо Арсов повали Костадин Хазуров в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа която реализираха.Феновете на Миньор подкрепиха колегите си от Ботев в битката им срещу собственика Димитър Христолов ииздигнаха плакат "Христолов, вън от футбола!Канарчетата търсиха изравнителното попадение но за съжаление късмета не бе на тяхна страна,когато на два пъти уцелиха гредите след удари на Тимонов и Андонов,а до края на мача отлични намеси имаше вратарят на гостите,който отрази няколко опасни удара.С победата си Миньор ще е сигурен участник в "А" група и за догодина, докато Ботев ще трябва да се бори със Спартак (Варна) и Вихрен.
Черното тото влияе на обръщанката във втори важен домакински мач на Ботев това мълват слуховете които се носят във футболните среди.

БОТЕВ (Пд) - МИНЬОР (Пк) 1:2
1:0 Николай Манчев (41-дузпа), 1:1 Горан Янкович (55), 1:2 Валмир (58-дузпа)

БОТЕВ: 1.Лилчо Арсов, 3.Даниел Божков, 15.Апостол Попов, 24.Илиян Гаров, 13.Костадин Гаджалов, 5.Добрин Орловски (61-6.Йордан Етов), 18.Георги Аврамов (59-17.Красимир Кръстев), 25.Здравко Станков, 20.Николай Манчев, 10.Тодор Тимонов, 7.Георги Андонов

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 3.Валмир, 14.Ивайло Цветков, 6.Николай Дюлгеров, 17.Пламен Крумов (46-9.Станислав Ангелов), 8.Румен Трифонов, 32.Костадин Марков, 18.Горан Янкович (64-19.Петър Петров), 23.Христо Господинов, 21.Костадин Хазуров