Ботев би Вихрен с 3:1 и остана при майсторите

Ботев би Вихрен с 3:1 и остана при майсторите Отборът на Ботев (Пловдив) си осигури мястото в "А" група и през сезон 2009/2010. "Канарчетата" надделяха в пряк двубой срещу конкурента си Вихрен с 3:1 и изпратиха тима от Сандански в Западната "Б" група. През целия мач домакините бяха по-добрият тим на терена и напълно заслужиха победата си. Головете отбелязаха Андонов, Гаджалов и Аврамов и Ешкердиня за гостите . По този начин те натрупаха 30 точки, а Вихрен и Спартак имат по съответно 26 и 25 точки.Така въпреки всички проблеми, съпътстващи сезона на Ботев, един от най-обичаните български отбори ще играе в елита и през следващия сезон. На стадион „Христо Ботев” в Пловдив 6 хиляди не спряха да подкрепят своите любимци, които често освиркваха през годината. Резултатът бе открит в 31-та минута, когато Темиле нахлу през дясното крило и влезе през центъра, подаде към Георги Андонов, който финтира Еламе и вкара за 1:0. До края на полувремето Тимонов на два пъти пропусна за домакините.Второто полувреме започна шокирващо за "канарчетата", само 5 минути след началото резултатът бе изравнен. При центриране в наказателното поле на Ботев Павел Станев сбърка и изби топката в тялото на футболист от Вихрен. След рикошета топката попада в Шукардиня, за който бе лесно да изравни - 1:1. В 67-та минута Ботев отново излезе напред в резултата. След центриране от корнер, Гаджалов засече топката с крак и остави стража на гостите Годжев безпомощен 2:1.В 72 минута гостите останаха с човек по-малко, след като капитана Еривертон получи втори жълт картон за фаул срещу Николай Манчев. Осем минути по-късно пловдивчани можеха да стигнат до трети гол, но Тимонов пропусна сам срещу стража на гостите. 4 минути преди края на мача Ботев узакони оставането си в А група с трето попадение. След неразбирателство между Годжев и Павлов, Георги Аврамов остана сам пред опразнената врата и без проблеми вкара за 3:1
Среща от 29-ия кръг на А-футболна група:

Ботев Пловдив - Вихрен Сандански 3:1
Голмайстори: 1:0 Георги Андонов 31, 1:1 Шукардиня 47, 2:1 Костадин Гаджалов 67, 3:1 Георги Аврамов 85