Антон Генов дари с две дузпи Локо Сф за победата над Миньор с 2-1 в скандална контрола

Отборът на Локомотив София надделя с 2-1 над Миньор Перник в контрола, играна вчера. За железничарите точни бяха Мартин Камбуров и Румен Горанов от дузпи, докато за жълто- черните се разписа Станислав Руменов.Играчът на Миньор вкара първия гол в срещата в 17- та минута когато с удар от границата на наказателното поле реализира точно попадение. Почти веднага след това Миньоро получи дузпа, която бразилецът Валмир опропасти.Локо изравни в 29- та минута когато Шпишич бе фаулиран в пенала и Камбуров не сгреши от точката за дузпа. Вкараният наказателен удар беше динамитът, който взриви публиката на стадиона в Банско. Последваха бурни освирквания към главния съдия Антон Генов. Няколко привърженика на Миньор дори бяха на път да потърсят саморазправа с рефера, но силите на реда ги спряха навреме.Това от своя страна наложи мачът да бъде прекратен в 40- та минута. След намесата на полицията двата отбора продължиха срещата. През втората част Локомотив и Миньор излязоха с изцяло нови състави. Те не успяха да създадат много чисти положения като все пак в 78- та минута Локо Сф получи втора дузпа за игра с ръка. Горанов реализира хладнокръвно и оформи крайния резултат 2-1.

12 юли 2009   14:28