Интер Баку изненада ЦСКА в края,чака го Левски

ЦСКА изпусна да победи Интер Баку, но не този от Милано, а от Баку. В приятелски мач тази вечер армейците водеха на отбора от Азербайджан с 1:0 до последните секунди, когато допуснаха гол във вратата си.Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски", а преди нейното начало ЦСКА представи отбора си за новия сезон.Руи Мигел откри за червените в 38 минута, след като се възползва от груба грешка на вратаря на Интер Ломая и останал сам на празна врата, не му прости. Четири минути след почивката армейците пропуснаха да удвоят резултата. Те получиха правото да изпълнят дузпа. Иван Стоянов застана зад бялата точка, но не опъна мрежата, а нацели гредата.
В 79 минута новопривлеченият Орлин Орлинов центрира от ъглов удар, Саидходжа обаче прати топката отново в гредата. Баку изравни в даденото от съдията триминутно продължение. Разписа се Асиф Мамедов. Около 6 хиляди запалянковци на ЦСКА изгледаха контролата. Тя бе наблюдавана и от двамата собственици на клуба Димитър Борисов и Иво Иванов.Преди началото на мача по време на представянето на футболистите феновете освиркаха бурно бразилеца Маркиньос. Това се повтори и през второто полувреме, когато халфът смени Спас Делев.Агитката набеди кариоката, че е в слаба форма, а заради фенската омраза той поиска да напусне отбора през лятото. Трансферът му в Амкар обаче се провали.

ЦСКА - Интер (Баку) 1:0.

Голмайстори: 1:0 Руи Мигел (38), 1:1 Мамедов (93).

ЦСКА: Чавдаров, Тодоров, К. Стоянов, Иванов, Минев, Петров, Янев, Тимонов, Делев, Ив.Стоянов, Руи Мигел (Караджов, Маркес, Узунов, Виданов, Котев, Маркиньос, Силва, Зехиров, Орлинов).

Интер: Ломая, Загорац, Асиоли, Мжаванадзе, Кубица, Черноганов, Абосов, Рубинс, Гутерес, П.Златинов, В.Златинов (Вилсонс, Мамедов, Мустафаев, Червенка, Исмаилов, Гусеинов, Заков, А.Мамедов, Амирасланов, Осубов, Михайлов).

23 юли 2009   22:10