Левски с трета поредна победа за шампионата

Левски с трета поредна победа за шампионата Шампионът на България Левски записа третата си поредна победа в „А” група. Тя дойде в Кюстендил, където Левски спечели три точки от Пирин (Благоевград) с 2:0. Попаденията отбелязаха македонският национал Дарко Тасевски в 31-ата мин. и Еньо Кръстовчев в 90-ата мин. След този мач Левски събра 19 точки и зае 6 място, а Пирин е на 13-та позиция с 15 т.

Левски победи Пирин с 2:0
Шампионът на България Левски победи при гостуването си на Пирин с 2:0 на мача от 12-ия кръг на „А” група, който се изигра на ст. „Осогово” в Кюстендил. Попаденията отбелязаха македонският национал Дарко Тасевски в 31-ата мин. и Еньо Кръстовчев в 90-ата мин. Символичните гости бяха по-настоятелни в този мач, особено през първото полувреме, и заслужено се поздравиха с победата . В 18-ата мин. Еньо Кръстовчев шутира опасно от около 20 метра, но топката срещна страничната греда. В 20-ата мин. Драги Коцев стреля от малък ъгъл, но право в ръцете на Митрев. В 31-ата мин. „сините” поведоха с 1:0. Миланов центрира в наказателното поле, настана меле, в следващия момент кълбото попадна в Жоазиньо, който пусна кълбото към Тесевски и последният с глава от 7 – 8 метра вкара за 1:0. В 38-ата мин. Златковски излезе сам срещу Метрев, но се засуети, стреля слабо и стражът улови без проблеми.
През втората част темпото на игра спадна и играчите на Пирин започнаха все по-често да гледат пред вратата на Митрев. В 51-ата мин. Милиев сгреши и Драги Коцев излезе сам срещу Митрев, но стражът запази вратата си суха. В 80-ата мин. Калоян Стоянов стреля с глава от непосредствена близост, но не успя да уцели рамката на вратата. В 84-ата мин. Даниел Пеев стреля опасно от около 20 метра, но вратарят на „сините” отново бе на ниво. В 87-ата мин. Кръсточев пропусна да удвои резултата, след като от няколко метра с глава не уцели вратата. Той обаче си поправи грешката, след като в последната минута от редовното време бе изведен от Телкийски сам срещу Макенджиев и не сгреши за 2:0, с което оформи крайния резултат.
След този мач Левски събра 19 точки и зае 6 място, а Пирин е на 13-та позиция с 15 т.

Тодор Батков: Заплатите в Левски не са 826 лева, доволен съм от Георги Иванов
Президентът на Левски Тодор Батков не скри радостта си от победата над Пирин с 2:0. След мача той обяви, че е готов да даде част от акциите на тима, за да се подобри финансовата стабилност. Също така Батков добави, че средните заплати в тима не са 826 лева, както съобщиха някой медии през седмицата, а много повече. ”Не съм доволен от срещата с Яне Янев, защото не беше подготвена. Заплатите в Левски не са 826 лева. Прибавете една нула и умножете по 0,5. Готов съм да дам пакет на някой, който иска да помага, дори и без пари.
Адвокатът обърна внимание и на прваления трансфер на играчие в Рубин. "Все още вярвам, че шефовете на ЦСКА стоят зад „Казанската афера”. Ако още малко се мотаят, можем да помолим чуждите институции да си свършат работата”, каза още шефът на "сините".
Той поговоти и за треньорския пост в тима. „Тони Здравков е добър специалист, но до края на годината ще имаме треньор”, каза президентът пред камерите на „РИНГ”.

Георги Иванов: Доволен съм от всички
Старши треньорът в осанка на Левски Георги Иванов не скри радостта си от третата поредна победа в „А” група. Тя дойде в Кюстендил, където Левски спечели три точки от Пирин (Благоевград), а след мача Иванов обяви, че е доволен от представянето на всички играчи. „Знаехме какво да очакваме от Пирин. Радващото е, че победихме, защото отборите в България имат проблем, когато играят четвъртък-неделя. През второто полувреме някои от тях отпаднаха физически”, заяви Иванов.
Той поговори и за трансферната политика на клуба. „Интерес имаме към всички добри футболисти в България. Сега обаче не мога да кажа за кои става на въпрос. Петков не ми е споделял, че иска да си тръгне и вярвам, че иска да остане. Всичко е само спекулация”, каза още синият шеф.

Антони Здравков: Смятам, че с Иванов работим правилно
Изпълняващият длъжността старши треньор наЛевски Антони Здравков не скри задоволството си от победата над Пирин с 2:0. Той смята, че чрез този мач са показали, че работят правилно и желанието им за игра се е възвърнало. „Първото полувреме играхме по-добре, но през второто паднахме физически. Важното е, че спечелихме срещу един отбор, който играе правилен футбол. Еньо се възползва от шанса си. Радващо е, че оползотворява поне едно от положенията, които сътворява и се надявам да продължава така. Огнянов също се справи много добре, както и целият отбор.
Целта на нас бе да върнем настроението за игра и смятам, че засега успяваме”, каза Здравков пред камерите на „РИНГ”.

Дарко Тасевски: Важно е, че спечелихме
Дарко Тасевски изрази задоволството си от победата над Пирин с 2:0 в мача от 12-ия кръг на „А” група. Както е известно той отбеляза първото попадения в срещата, но според него това не е важно, а, че Левски е спечелил три точки. „Много важна победа за нас. Имаше голяма умора заради мача ни с Ред Бул през седмицата, а и теренът беше тежък, но се радвам, че се справихме. Трябва да продължаваме да играем по същия начин и всичко ще си дойде на мястото”, каза Тасевски след мача.

Добро представяне за Левски, заяви Телкийски
Нашият отбор се опита да играе футбол, но не знам до колко се е получи, защото теренът бе кален и неравен. Това заяви след победата на Левски над Пирин с 2:0 полузащитникът на „сините” Димитър Телкийски. „Двата отбора разчитаха повече на борба. Не трябва да се оправдаваме с умората и ако искаме да вървим нагоре и да побеждаваме и да растем трябва да играем в такъв наситен цикъл”, каза Телкийски.
„Не трябва да има оправдание и в тези мачове дори на мускули и на желание трябва да побеждаваме. Радвам се, че победихме. Доволен съм, че три поредни мача за първенство успяхме да постигнем победи и се изкачваме в класирането и да си възвръщаме позиции”, обобщи набързо плеймейкърът.

Кръстовчев: Ще продължавам да играя по същия начин
Нападателят на Левски Еньо Кръстовчев се разписа при победата над Пирин с 2:0 в мача от 12-ия кръг на „А” група. Той обяви, че иска да продължава да се представя по същия начин с смята, че ще може да се справи. „Благодарен съм на феновете на тима за подкрепата. Аз обаче съм стъпил здраво на земята и това не ми пречи. Искам да продължавам да играя по този начин и смятам, че ще го сторя”, каза Кръстовчев.

Васил Петров: Заслужавахме да отбележим поне гол
Старши треньорът на Пирин Васил Петров изрази разочарованието си от загубата от Левски с 0:2. Той обяви, че са заслужавали да отбележат поне точка, което обаче не стана. „Видя се, че през първото полувреме играхме сковани, неузнаваеми. Хубавото е, че през второто се вдигнахме и заслужавахме да отбележим гол, но не стана. Опитахме се да обърнем резултата след 60-ата мин., но не стана. Грозданов започва с нас от вторник. Преди срещата се запознахме, но нищо повече”, каза Петров пред камерите на „РИНГ”.

Капитанът на Пирин: Левски ни победи заслужено
Капитанът на Пирин Борис Галчев не успя да скрие разочарованието си от загубата от Левски с 0:2. Той смята, че напълно са били надиграни и заслужават загубата. „Не мога да си обясня, защо се получи така. Левски ни победи заслужено. Сега играхме по-защитно и трябваше да играем на контри, но не знам, защо не ни се получиха нещата”, каза Галчев.

<< върни се назад Автор: Георги Атанасов
    09 ноември 2009   00:45