ЦСКА започна годината с 6:0

ЦСКА започна годината с 6:0 Отборът на ЦСКА започна летящо 2010 г., след като в първия си контролен мач се наложи убедително с 6:0 срещу третодивизионния Сливнишки герой. По-късно днес "червените" ще играят и още един контролен мач - с Миньор Бобовдол.Както се и очакваше, въпреки че игра с много експериментален състав, ЦСКА надигра напълно през първата част съперника си от Сливница.Много активни в предни позиции бяха новото попълнение Даниел Панку, завърналият се след престой в Литекс Дормушали Саидходжа, Флорентин Петре и Тодор Томонов.Само в първия четвърт час на вратаря на гостите му се налагаше на 5-6 пъти да се намесва, за да спаси вратата си.В 27-ата минута Иван Иванов центрира отляво, Саидходжа върна с глава назад и от воле Панку разстреля сливнишката врата за 1:0.
След почивката резултатът бързо набъбна на 3:0. Първо Тодор Тимонов се разписа с хубав удар от воле в 59-ата минута, а четири по-късно влезлият като резерва Александър Бранеков с глава покачи на 3:0. При гола обаче той се контузи и бе заменен.Инвазията към вратата на Янко Димитров продължи с два нови пропуска в следващите минути. Първо Ивайло Димитров не успя да отбележи от малък ъгъл, а след това удар на Кристиян Велинов беше изваден от стража на Сливнишки герой.В 74-ата минута дойде и редът на Флорентин Петре. "Джобното" крило ознаменува връщането си на Армията с гол с глава, дошъл след като вратарят преди това изби удар на Димитър Илиев.Трети нов играч на ЦСКА отпразнува с гол дебюта си за армейците. В 81-ата минута доскорошният капитан на Локомотив Пловдив Димитър Илиев отбеляза с удар от границата на пеналта, след който топката се оплете в горния десен ъгъл на вратата.
Коста Янев, който се завърна на терена след излизането на Бранеков вкара шести гол във вратата на Янко Димитров в 87-ата минута. Той се оказа най-съобразителен след разбъркване в полето на гостите.
От 15:00 днес на "армейците" им предстои нов мач. Съперник на възпитаниците на Йоан Андоне ще е друг участник в Югозападната В група - Миньор Бобовдол.

ЦСКА - Сливнишки герой - 6:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Даниел Панку 27, 2:0 Тодор Тимонов 58, 3:0 Александър Бранеков 63, 4:0 Флорентин Петре 75, 5:0 Димитър Илиев 81, 6:0 Коста Янев 87

състав на ЦСКА: Божидар Стойчев, Павел Виданов, Кирил Котев, Иван Иванов, Уго Баес, Флорентин Петре, Тодор Янчев, Коста Янев, Тодор Тимонов, Даниел Панку, Дормушали Саидходжа (Иван Караджов, Александър Бранеков, Кристиян Велинов, Ивайло Димитров, Николай Манчев, Димитър Илиев).