Литекс победи Миньор с 1:0 с гол от засада

Литекс победи Миньор с 1:0 с гол от засада Литекс отново дръпна на четири точки от Локомотив София във временното класиране на "А" Професионалната ни футболна група.На своя стадион в Ловеч "оранжевите" победиха с минималното 1:0 съперниците си в днешната последна среща от 22-рия кръг на първенството Миньор Перник,след гол от засада.Главният съдия на срещата Георги Кабаков показа множество жълти картони, а феновете на ловчанлии палиха димки, които на два пъти сериозно намалиха видимостта на терена и играта бе спряна за по няколко минути.В 36-та минута Дока Мадурейра бе фаулиран от Дани Златков и спечели дузпа за домакините. Ивелин Попов застана зад топката, но при изпълнението на 11-метровия наказателен удар тя срещна тялото на вратаря на гостите Ивайло Иванов. При добавката Попов отново не успя да изведе отбора си напред.В последната минута на първото полувреме Пламен Крумов имаше своя шанс за перничани, но топката прелетя на сантиметри от напречната греда.
Единственото попадение дойде след избита топка от отбраната на Миньор. Дока Мадурейра прехвърли топката в наказателното поле, Светослав Тодоров я свали с глава. Там Божиков не успя да я изчисти, а изскочилия Ивелин Попов я прати в мрежата на гостите. Така въпреки гола от засада и дузпата в Литекс останали недоволни от съдийството