ЦСКА втори в А-група, след 3:1 над Славия

ЦСКА втори в А-група, след 3:1 над Славия ЦСКА излезе на второто място във временното класиране на „А” група, след като спечели гостуването си на Славия с 3:1, в мач между двата тима от програмата ма 27-ия кръг.
Първото попадение за „червените” вкара Елиът Гранден, след точно изпълнен единайсетметров наказателен удар в 25-ата минута на срещата. Отсъждането на рефера дойде за нарушение на Томаш именно срещу Гранден. Вторият гол за ЦСКА бе дело на Спас Делев, разписал се в 53-ата минута, след рикошет в крак на домакините. За 3:0 точен бе капитанът на гостите Тодор Янчев, с гол в 67-ата минута.
Отборът на Славия върна едно попадение, като за 1:3 вкара Павле Попара, чието центриране от свободен удар стигна до вратата на гостите и не бе спряно от стража на ЦСКА Караджов.
Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал „Овча купел”. Главен съдия на срещата бе Христо Ристосков, на когото помагаха Никола Джугански и Николай Ангелов.
ЦСКА е с 54 точки – 2 повече от третия – Локомотив (Сф), преди мача на „червено-черните” от този кръг. Славия е 5-и.

Славия - ЦСКА 1:3
0:1 Елиот Гранден (26-дузпа), 0:2 Спас Делев (52), 0:3 Тодор Янчев (67), 1:3 Павле Попара (69)

Славия: 26.Райс Мболи, 2.Атанас Дреновички, 35.Йордан Петков, 28.Александър Томаш, 27.Стив Ренет, 3.Борислав Георгиев (81 - Петър Димитров), 6.Николай Дюлгеров (46 - Галин Иванов), 5.Павле Попара, 77.Даниел Пеев, 10.Тодор Колев, 19.Жозе Жуниньо (46 - Николай Вълев)
Резерви: 12.Емил Петров, 22.Роберт Петров, 4.Николай Петров, 20.Джунейт Яшар, 33.Галин Иванов, 8.Петър Димитров, 9.Николай Вълев

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 52.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 19.Апостол Попов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев (87 - Викторс Мороз), 14.Светослав Петров, 18.Борис Галчев, 88.Елиот Гранден, 8.Румен Трифонов (52 - Спас Делев), 10.Руи Мигел (68 - Дормушали Саидходжа)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 13.Александър Бранеков, 32.Викторс Морозс, 77.Спас Делев, 17.Флорентин Петре, 28.Маркиньос, 99.Дормушали Саидходжа

Стадион: "Славия"
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Александър Томаш, Стив Ренет, Павле Попара, Тодор Колев (Славия); Спас Делев (ЦСКА)

<< върни се назад     24 април 2010   17:16