Второ реми за Ботев в контролите

Второ реми за Ботев в контролите Второ реми завъртя представителният отбор на Сдружение ФК Ботев от началото на подготовката. Вчера тимът на Марин Бакалов завърши 1:1 при гостуването си на втородивизионния Любимец. В първия си спаринг жълто-черните направиха 0:0 срещу Брестник. Бакалов заложи на почти същата единадесеторка, която изкара и в събота. На вратата бе Илия Николов. Като десен бек игра Витанов, а като ляв - Недко Миленов. В центъра на защитата бяха Владимир Байрев и Васил Василев. В халфовата линия действаха Иван Танчовски, Борислав Караматев, Стефан Костадинов, Димитър Байрев и Красимир Кръстев, а като таран напред бе оставен Запрян Иванов. След почивката дебют за канарчетата направи дошлият от Спартак защитник Петко Фанев. Освен Фанев в игра влязоха още вратарят Петър Стоичков, Асен Вълчев, Спас Байрактаров, Петър Иванов и Светослав Асенов.
Първата опасност бе пред вратата на домакините. В 28-ата минута след триково изпълнение на фаул Димитър Байрев стреля силно, но топката мина на педя над вратата. Любимец поведе в 36-ата минута след точно изпълнена дузпа от Венцислав Иванов. Реферът посочи бялата точка, след като юношата на Ботев Илиян Йорданов мина като малка гара Васил Василев и го принуди да го фаулира. Жълто-черните успяха да изравнят в 40-ата минута. След разиграване на фаул Борислав Караматев от 30 метра опъна мрежата зад вратаря Ковачев за кеф на жълто-черната агитка, която бе предвождана от шефа на Общинска фирма "Чистота" Радослав Кошински.
Качеството на игра през втората част след направените смени чувствително падна. Тимът на Марин Бакалов може да съжалява за изпуснатата победа, след като в 49-ата и 53-ата минути Запрян Иванов не успя да вкара чисти положения. В самия край пък резервният страж на жълто-черните Стоичков сгафи, но Илиян Йорданов отблизо пожали родния си отбор.

Ботев Пловдив: Илия Николов, Васко Василев, Владо Байрев, Д.Витанов, Кр.Кръстев, Б.Караматев, Н.Миленов, Ив.Танчовски, Д.Байрев, Ст. Костадинов, З. Иванов
резерви (Петър Стоичков, Ангел Рахов, Асен Христов, Васил Гуджев, Спас Байрактаров, Петър Иванов, Светослав Асенов, Петко Фанев, Тодор Неделев)
Треньор: Марин Бакалов

Стартов състав на Любимец: Ст. Ковачев, К. Ничев, Димитър Везалов, Борислав Стойчев, Венцислав Йорданов, Димитър Ценовски, Иван Минчев, Илян Йорданов, Цветомир Матев, Александър Балезуров, Райчо Раев
Треноьор: Стамен Белчев
Източник:Вестник Марица и Бултрас
Снимка:пловдив24

14 юли 2010   09:50