Локомотив спечели дербито на Лаута, отново бледа Славия

Локомотив спечели дербито на Лаута, отново бледа Славия Пловдивският Локомотив спечели домакинството си на варненския Черно море с 2:0, в мач между двата състава от 2-ия кръг на „А” група.Домакините стартираха силно на стадиона в парк „Лаута”, повеждайки с 1:0 още в 13-ата минута на срещата. Голмайстор за домакините стана Карвальо, разписал се с глава, след центриране отляво по нападението на Локомотив. Минути по-рано атака на „черно-белите” бе спряна, след сигнал на страничния рефер за засада. При повторенията се видя, че такава нямаше. Само 7 минути след първия си гол Карвальо отбеляза за втори път, със силен удар към вратата на варненци и рикошет в горната греда.
Столичният Славия изигра втория си неубедителен мач за новия сезон, като след поражението от Калиакра, в София, на старта на шампионата, сега бе напът да загуби и от Миньор.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЧЕРНО МОРЕ 2:0

Локомотив Пловдив - 13.Лучини; 2.Родригес; 5.Юнес Бенжелун; 14.Гаджалов; 3.В.Георгиев; 55.Кавдански; 29.Коцев (81′ - 9.Кики); 16.Златински; 20.Евертон (86′ - 80.Ерош); 77.Лазаров (к); 19.Де Карвальо (72′ - 17.Керчев) - треньор: Христо Бонев

Черно море - 26.Пиргов, 25.Сашо Александров (74′ - 90.Николов), 5.Домакинов, 15.Ал.Александров, 12.Тиаго, 3.Адемар (46′ - 14.Божилов), 10.Димов, 24.Петков, 23.Д.Георгиев, 8.Д.Атанасов, 77.Юруков - треньор: Велизар Попов

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Коцев (Локо Пд), Сашо Александров, Домакинов, Адемар, Божилов, Ал.Александров (Черно море)

Йордан Юруков: Липсваше ни воля за победа
Капитанът на тима на Черно море – Йордан Юруков бе видимо недоволен от поражението от пловдивския Локомотив с 0:2, като пред „Ринг” заяви, че според него причината за неуспеха е липсата на воля за победа, от страна на съотборниците му.
„Двата гола през първата част изиграха важна роля за цялостното развитие на мача. Психически бяхме надиграни. Продължаваме да се трудим за следващите си мачове, но според мен това, което ни липсваше бе волята за победа. Трябва да работим над този проблем, въпреки че това е качество, което трябва да е вродено за всеки състезател и няма как да се възпита”, коментира Юруков.

Стефан Генов: С такива индивидуални грешки победи трудно се постигат
Помощник-треньорът на Черно море – Стефан Генов заяви, пред камерите на телевизия „Ринг”, че честити победата на Локомотив (Пд), в срещата между двата тима от 2-ия кръг на „А” група (0:2), но не е доволен от грешките на някои от състезателите си.
„Честитя победата на Локомотив. Не можахме да използваме ситуациите си през второто полувреме и логично загубихме. Може би ако бяхме вкарали поне един гол, нещата щяха да са по-различни. Допуснахме много груби индивидуални грешки, откъдето дойдоха и проблемите ни. Така успехи трудно се постигат”, недоволен бе Генов.

Христо Бонев: Победихме страхотен отбор
Селекционерът на отбора на Локомотив (Пд) – Христо Бонев коментира пред „Ринг”, че е останал доволен от видяното в мача от 2-ия кръг на „А” група, срещу Черно море (2:0).
„Трите точки бяха много важни за нас. Съжалявам за пропуснатите възможност в Севлиево, в първия ни двубой за сезона. Важното е да гледаме с желание към следващите си мачове и да ги спечелим. Трябваше да вкараме още няколко положения, но все пак съм доволен. Победихме страхотен отбор”, коментира Бонев.

Драги Коцев: Харесва ми в Локомотив, защото целите са високи
Състезателят на пловдивския Локомотив – Драги Коцев заяви за „Ринг”, че е радостен от успеха на тима си над варненския Черно море с 2:0, в мача между двата състава от втория кръг на „А” група.
„Всички се раздадоха на 100 процента. Доволни сме и се радваме на успеха си, защото не бе постигнат лесно. В Локомотив целите са по-високи, отколкото бяха докато се състезавах за Пирин и следователно се чувствам по-добре”, коментира Коцев.

МИНЬОР – СЛАВИЯ 1:2

Славия с пълен обрат и три точки срещу Миньор
Столичният Славия спечели гостуването си в Кюстендил на пернишкия Миньор с 2:1, в мач между двата тима от програмата на 2-ия кръг на „А” група.
Миньор поведе с 1:0 в последната минута на първото полувреме, с гол на Костадин Хазуров, който се възползва от не особено добре избита топка от вратаря на „белите” – Кумчев. През втората част обаче, само в рамките на 5 минути (между 65-ата и 70-ата) Цачев и Божов обърнаха резултата в полза на софиянци. В 65-ата минута Цачев се възползва от грешка в отбраната на Миньор и изравни, а малко след това, с шут от пряк свободен Николай Божов оформи крайното 2:1.
Това бе частичен реванш на „белите”, след загубата в София от Калиакра в първия кръг, докато за Миньор поражението е второ поредно, след това от Литекс (1:2).

Велков: В някои аспекти от играта все още не сме достатъчно убедителни
Треньорът на Миньор (Пк) – Антон Велков изрази разочарованието си, след мача със столичния Славия (1:2), игран в Кюстендил, казвайки че в пореден двубой грешки на отделни състезатели са коствали загубата на тима.
„Загубихме и трябва да се примирим с това и да продължим нататък. Не е лесно, защото водехме в резултата с 1:0, но не успяхме да издържим психически на напрежението. Явно има още доста работа, която трябва да свършим в нашия отбор, за да имаме по-високи претенции”, коментира Велков.

Вратарската грешка не е фатална
Наставникът на столичния Славия – Емил Велев заяви пред „Дарик”, че не смята вратарската грешка на младия страж на тима Кумчев, в срещата с Миньор от 2-ия кръг на „А” група (2:1) за фатална и определяща.
„Не смятам, че грешката бе чак толкова фатална. Вярно, че попадението срещу нас бе отбелязано от доста голяма дистанция, но всеки греши. Радва ме единствено резултатът, като смятам, че има върху какво да помислим и да разискваме, преди третия мач за сезона”, предупреди Велев.

АКАДЕМИК – ВИДИМА РАКОВСКИ 1:2

Втори добър мач за Видима и успех с 2:1 срещу Академик
Новакът Видима Раковски записа втори добър мач в елитната „А” група на България, след като успя да се наложи на състава на Академик с 2:1, на стадион „Славия”.
Двата тима си размениха по едно попадение само в рамките на началните десет минути, чрез Русев, за гостите и бившия играч на Славия – Редовски, за състава на домакините. В края на първата част обаче Иванов изведе гостите напред, след гол с глава, оформяйки и крайното 1:2.
В първия си мач за новия сезон Видима постигна престижно равенство срещу Локомотив (Пд), а Академик завърши мача си с Черноморец при резултат 0:0.

ПИРИН – СЛИВЕН 2:1

Пирин победи Сливен в края
Отборът на Пирин се наложи с 2:1, при домакинството си на Сливен, в мач между двата състава, от 2-ия кръг на шампионата в „А” група.
Сливен поведе в началото на второто полувреме, след като в 50-ата минута точен за 1:0 бе Бакалов. Състезателят на гостите се възползва от неразчетено излизане на вратаря Макенджиев и реализира за 1:0. С две головете си през втората част, съответно в 74-ата и 82-ата, Якимов направи резултата 2:1, връчвайки трите точки на тима си.
В първия кръг Пирин загуби от Черно море, а мачът между Сливен и Берое не се игра.

КАЛИАКРА - МОНТАНА 0:0

Калиакра и Монтана не се победиха в Каварна
Дебютантът в елитната „А” футболна група на България – Калиакра не успя да победи гостуващия на стадиона в Каварна състав на Монтана, завършвайки двубоя от 2-ия кръг на първенството така, както го и започна – при нулево равенство.
Играта се водеше основно в средата на терена, като атаките към вратите бяха по-скоро хаотични и от тях не произлизаше нищо по-сериозно. За домакините с пропуски се отличиха Садула и Петров, а в отбора на гостите едно от малкото положения пред вратаря Господинов бе пропуснато от Илиев, в 44-ата минута. Малко по-късно нервите на терена взеха превес и за грубо нарушение срещу бившия състезател на Левски – Мирослав Иванов, от игра бе изгонен бившият футболист на ЦСКА и настоящ такъв на Калиакра – Светослав Петров. До края на мача до промяна в резултата така и не се стигна и двата тима си разделиха по една точка. Така след победата си над Славия на старта на шампионата Калиакра е с актив от 4 точки, докато за Монтана това бе първата спечелена.