2:1 за Пирин над Локомотив София ,хикс между ЦСКА и Литекс

2:1 за Пирин над Локомотив София ,хикс между ЦСКА и Литекс Изключително ценна победа взеха футболистите на Пирин, след като преди броени минути успяха да победят Локо София в Благоевград. Орлетата играха вдъхновено през целия мач и дори лекия реверанс към гостите с подарената им дузпа не ги сломи, и стигнаха до заслужените три точки.

Литекс и ЦСКА стигнаха до хикс в дербито на 6-ия кръг на "А" група. Светослав Тодоров откри резултата в 12-ата минута. Нападателят заби след блестяща контраатака и страхотен пас на Уилфред Нифлор. Ловчанлии пропуснаха да решат мача в 29-ата минута. Тогава реферът Стефан Спасов отсъди дузпа след фаул на Джузепе Акуаро срещу Уилфред Нифлор. Вратарят на армейците Райс М`Боли спаси шута на Светослав Тодоров от бялата точка. ЦСКА изравни в 39-ата минута. Спас Делев центрира от корнер в наказателното поле пред Винисиус, където Маркиньос с глава прати топката в мрежата.Литекс завърши мача с 10 човека, след като Александър Барт бе изгонен за фаул срещу откъсващия се Килиън Шеридан.

ЦСКА - ЛИТЕКС 1:1
0:1 Светослав Тодоров (11), 1:1 Маркиньос (39)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 2.Павел Виданов, 5.Тодор Янчев, 6.Джузепе Аукаро, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 23.Уилям Тиеро (72 - 16.Кристиян Тибони), 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев, 26.Килиан Шеридън
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 4.Костадин Стоянов, 3.Томи Костадинов, 24.Александър Тонев, 16.Кристиян Тибони, 14.Димитър Илиев, 10.Лукас Трекаричи

Литекс: 31.Виничиус, 33.Николай Бодуров, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 4.Джемал Берберович, 10.Сандриньо (46 - 17.Георги Миланов), 23.Небойша Йеленкович, 7.Христо Янев (72 - 27.Момчил Цветанов), 9.Светослав Тодоров (59 - 15.Дока), 19.Уилфред Нифлор
Резерви: 1.Урош Голубович, 27.Момчил Цветанов, 11.Флорин Брату, 17.Георги Миланов, 6.Ивайло Петков, 5.Михаил Венков, 15.Дока