Локомотив (Сф) победи Локомотив (Пд) с 3:0

Локомотив (Сф) победи Локомотив (Пд) с 3:0 Локомотив София победи с 3:0 Локомотив Пловдив в последната среща от днешната програма в 7-ия кръг на „А” група. Два гола за „червено-черните” отбеляза Цветан Генков, а третото попадение отбеляза Асамоа.
Цветан Генков откри в 15-та минута след майсторска комбинация с Асамоа. В края на полувремето, Здравко Лазаров изпълни красива странична ножица, но ударът мина покрай вратата на Пейков. Така, двата Локомотива се оттеглиха на почивка при резултат 1:0
Капитанът на домакините, Кристиян Добрев бе изгонен в 57-та минута, но това даде импулс на столичните „железничари”, които тогава водеха само с 1:0. В 71-та минута Генков отбеляза второто си попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Романов. Три минути по-късно Дерек Асамоа направи 3:0 с мощен удар от ръба на вратарското поле. Пет минути преди края на мача, Здравко Лазаров пропусна дузпа за гостите, уцелвайки напречната греда. В последната минута, Йонес Бенжалюн остави гостите с 9 човека след втори жълт картон.
След тази победа, Локомотив София се изравни по точки с лидерите във временното класиране Левски, Славия и Черноморец. Футболистите на Христо Бонев останаха на седмата позиция с 11 точки.

ЛОКО (Сф) – ЛОКО (Пд) 3:0
1:0 Цветан Генков (15), 2:0 Цветан Генков (71), 3:0 Асамоа (73)

Локо (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков, 1.Асамоа, 88.Владислав Романов, 9.Цветан Генков, 25.Преслав Йорданов

Локо (Пд): 33.Лучини, 55.Мартин Кавдански (46 - 21.Мастаргарков), 3.Валери Георгиев, 5.Юнес Бенжалюн, 14.Костадин Гаджалов, 24.Мартин Керчев, 16.Христо Златински, 20.Том, 77.Здравко Лазаров, 19.Карвальо, 29.Драги Коцев (46 - 24.Аргиров)

Национален стадион: “Васил Левски”
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Пейков, Добрев (Локо Сф), Бенжелюн, Гаджаков (Локо Пд)
Червени картони: Добрев (68), Бенжелюн (90)

<< върни се назад     19 септември 2010   23:13