ЦСКА победи Миньор и ги остави на дъното

ЦСКА победи Миньор и ги остави на дъното Футболистите на ЦСКА най-сетне стигна до победа, побеждавайки с 4:2 домакина си Миньор (Перник) на Стадиона на Мира в поредения кръг на А група.
Маркиньос откри за „армейците” в 23-а минута. Две минути преди това, перничани пропуснаха много изгодно положение да поведат, след центриране на Данчо Тодоров и удар с глава на Хазуров. В 34-а минута Спас Делев направи 2:0, след груба грешка на Ванчо Траянов при избиване на топката. В 39-а минута, Горан Янкович върна надеждите на домакините, след като заби с глава топка центрирана от пряк свободен удар. В 44-а минута, Джузепе Акуаро засече центрирана топка от фаул, и изпреварвайки вратаря на домакините направи 1:3. При този резултат завърши първото полувреме.В 55-а минута, Маркиньос отбеляза второто си попадение в мача, след центриране от пряк свободен удар на Борис Галчев, и направи 1:4. Малко след гола, играта бе прекъсната временно поради хвърлени факли на терена от страна на пернишките фенове. В 81-а минута, резервата Христо Господинов намали на 2:4 с прекрасен шут от границата на наказателното поле, но до по-значителен обрат не се стигна.След днешната победа "армейците" се изкачиха на осмо място с 16 точки, като изостават на 9 точки зад лидера Левски, който утре гостува на шампиона Литекс.
Миньор пък от своя страна допусна четвърти мач без победа и остана на дъното с 5 точки, колкото има и последния Видима-Раковски.

Миньор (Перник) - ЦСКА - 2:4 (1:3)

голмайстори: 0:1 Маркиньос 23, 0:2 Спас Делев 33, 1:2 Горан Янкович 39, 1:3 Джузепе Акуаро 44, 1:4 Маркиньос 54, 2:4 Христо Господинов 81