Левски победи Академик София след гол от засада

Левски  победи Академик София след гол от засада Левски победи Академик София с 1:0, след гол на Иса в края на първото полувреме.Още в 13-ата минута на първото полувреме Левски можеше да открие резултата. Владимир Гаджев стреля, но ударът му срещна гредата. В 22-ата минута Христо Йовов бе сменен необяснимо от треньорът Ясен Петров. В края на срещата Академик атакува опасно, но Ивайло Димитров беше изпреварен от Милдер. В продължението на срещата Исмаил Иса даде предимство на Левски, отбелязвайки за 1:0 след неотсъден корнер преди това за Академик и от съмнително положение за засада. Второто полувреме започва с натиск на домакините, докато гостите от Академик използваха всяка възможност да контраатакуват. В 58-та минута Александров центрира опасно в наказателното поле на Академик, получи се разбъркване, но футболистите на Левски не успя да достигне до завършващ удар. През втората част Академик все по-рядко поглеждаше към противниковата врата. А с влизането си Сашо Александров раздвижи играта на „сините”, които направиха няколко добри атаки. До края на срещата Левски разиграва спокойно топката, като футболистите на Академик с нищо не показваха, че искат да променят развоя на двубоя.

"ЛЕВСКИ" - АКАДЕМИК (Сф) 1:0
1:0 Исмаил Иса (45+1)

"ЛЕВСКИ": 85.Кирил Акалски, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Сержиньо Грийн, 14.Веселин Минев, 10.Христо Йовов (22-16.Мариян Огнянов), 45.Владимир Гаджев, 23.Андвеле Слори (46-7.Александър Александров), 20.Жоазиньо, 28.Александър Киров (64-17.Даниел Младенов), 29.Исмаил Иса

АКАДЕМИК: 33.Емил Михайлов, 5.Мартин Сечков, 6.Петър Кюмюрджиев, 13.Юлиян Петков, 16.Иван Иванов, 10.Аспарух Василев (55-17.Михаил Александров), 19.Михаил Петров, 21.Пиер Мбемба, 9.Ивайло Димитров (76-18.Кирил Динчев), 4.Иван Редовски (59-11.Самир Аясс), 8.Стойко Сакалиев