Славия елиминира Етър,резултати за Купата на България

Славия елиминира Етър,резултати за Купата на България Пирин се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. “Орлетата” отстраниха Калиакра след продължения. В редовното време резултатът бе 1:1, но в добавеното “зелените” вкараха два гола. Черноморец-Бургас победи Добруджа като гост с класическото 3:0 в мач от осминафиналите на турнира за Купата на България.Славия е поредният четвъртфиналист в турнира за Купата на България. „Белите” се наложиха с минималното 1:0 при гостуването си на Етър на препълнения стадион „Ивайло” във Велико Търново.Срещата бе помрачена от скандалното съдийство на младия съдия Таско Тасков, който на няколко пъти видимо ощети домакините.
Литекс победи с 2:0 Черноморец (Поморие),а две попадения за "оранжевите" реализира Светослав Тодоров. Отборът на Локомотив Пловдив достигна до четвъртфиналите на Купата на България, след като надигра Миньор Перник с 2:1 у дома.Христо Златински изведе "смърфовете" напред три минути след почивката, след като бе изведен от Здравко Лазаров сам срещу вратаря на гостите Иво Иванов. Лазаров удвои преднината на домакините в 90-та минута, след като не сбърка останал очи в очи с Иванов, а в продължението Янкович отбеляза почетното попадение за Миньор.

Локомотив (Пловдив) - Миньор (Перник) 2:1
голмайстори: 1:0 Христо Златински 48, 2:0 Здравко Лазаров 90, 2:1 Горан Янкович 90+2
жълти картони: Базил де Карвальо, Евертон Джилио-Том (Локомотив Пловдив), Даниел Златков, Ванчо Траянов, Любомир Витанов (Миньор)
главен съдия: Радан Мирянов (Варна)
стадион Лаута: 3000 зрители
Локомотив (Пловдив): Флориан Лучини, Жереми Родригес, Валери Георгиев, Юнес Бенжелюн, Кирил Котев, Самир Бенжелюн, Христо Златински (90-Дани Кики), Евертон Джилио-Том (86-Драги Коцев), Здравко Лазаров, Базил де Карвальо, Николас Раймонди (39-Басилия Саканоко)
Миньор: Ивайло Иванов, Васил Божиков (64-Николай Христозов), Даниел Златков, Йордан Тодоров, Николай Цветков,Ванчо Траянов, Горан Янкович, Петър Петров (77-Велимир Иванович), Любомир Витанов, Румен Рангелов, Костадин Марков