Литекс с нова реферска победа в първенството

Със сериозна подкрепа от главния съдия Николай Йорданов Литекс съумя да направи обрат при визитата си на борещия се за оцеляването си Пирин в Благоевград и да се наложи с 2:1, след като на почивката губеше с 0:1. Пет минути преди края на редовните 90 минути  Папе Диуф донесе победата за гостите, след като не бе отсъдена засада при паса към него. Домакините откриха резултата още в 15-ата минута след попадения на Карачанаков. През втората част Дока вкара осмия си гол в първенството за 1:1 в 58-ата минута.

ПИРИН – ЛИТЕКС 1:2
1:0 Карачанаков (15), 1:1 Дока (58), 1:2 Диуф (85)

Пирин: 1.Атанас Аршинков, 30.Мирослав Ризов (52 - Дюлгеров), 25.Димитър Наков, 5.Димитър Коемджиев, 20.Александър Башлиев, 8.Антон Костадинов, 11.Венцислав Бенгюзов (68 - Сандански), 21.Антон Карачанаков, 6.Димитър Воденичаров (60 - Якимов), 15.Крум Бибишков, 25.Иван Цветков

Литекс: 31.Виничиус, 3.Петър Занев (78 - Александър Барт), 4.Джемал Берберович, 8.Том (67 - Цветанов), 11.Диуф, 15.Дока, 17.Георги Миланов, 22.Пламен Николов, 23.Небойша Йеленкович, 33.Николай Бодуров. 7.Христо Янев (27 - 32.Румен Руменов)

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Карачанаков, Бибишков, Воденичаров, Костадинов, Башлиев (П), Берберович, Диуф (П)