Левски победи Черноморец с 1:0

Ясен Петров: Ще видим къде ще сме в края на сезона

Отборът на Левски победи Черноморец с минималното 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в София. Срещата бе от 18-я кръг на българската „А” група.През първата част домакините бяха по-активни и пропуснаха няколко положение. Най-близо до целта бе Йордан Милиев, чиито удар мина близо до вратата. В последната минута на първата част Дарко Тасевски също имаше шанс да вкара, но вратарят Паскал Борел спаси.През втората част „сините” отново бяха по-активни на терена. Голът за Левски дойде в 72-ата минута, когато Христо Йовов центрира от корнер, Даниел Димов отклони топката към Тасевски, който на празна врата вкара единствения гол в срещата.

Старши-треньорът на Левски Ясен Петров остана доволен от успеха на отбора си срещу Черноморец (Бс). Той остана оптимист за шампионската титла. „Ще видим къде ще сме в края на сезона, можем да играем футбол”, заяви Петров пред Ринг БГ. Треньорът отличи ветерана Александър Александров и Даниел Димов.

Антон Велков: Показахме, че Черноморец е отбор
Треньорът на Черноморец Антон Велков остана доволен въпреки загубата с 0:1 от Левски. Според него футболистите на бургаския клуб са показали дисциплина и си връщат постепенно самочувствието. Велков заяви още пред Ринг БГ, че ще се опита да отстрани слабостите в играта на неговия отбор.

Александров: Радвам се за трите точки
Футболистът на Левски Александър Александров каза след победата над Черноморец с 1:0, че най-важното от тази среща са трите точки. Той добави пред камерата на РингБг, че Левски трябва да побеждава във всеки мач. Александров похвали отбора на Черноморец като каза, че е загубата на бургаския отбор в миналия кръг от ЦСКА с 0:4 е много странна.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ - 1:0
1:0 Дарко Тасевски (72)

“Левски”: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 11.Марко Видович, 8.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев (63 - Александър Александров), 22.Дарко Тасевски (76 - Мариян Огнянов), 17.Даниел Младенов (55 - Жанвион Матондо), 9.Гара Дембеле, 10.Христо Йовов

Черноморец: 33.Паскал Борел, 15.Венелин Филипов, 26.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков (79 - Алберто Куадри), 6.Орлин Старокин, 3.Венци Бонев, 16.Тодор Паланков, 11.Пламен Крумов (79 - Мартин Тошев), 14.Рикардо Андре, 77.Георги Андонов, 7.Савио Нсереко (68 - Бранимир Костадинов)

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Гара Дембеле, Александър Александров ("Левски"); Венци Бонев, Савио, Пламен Крумов, Бранимир Костадинов (Черноморец)