В драматичен мач Славия елиминира Черноморец за купата

В уникален мач съпътстван от футболна драма в Бургас Черноморец и Славия сътвориха вълнуващо шоу в последния 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на България.Зрителите по трибуните и тези пред телевизионният екран дълго ще помнят този мач в който "белите" успяха да се класират за полуфиналите на турнира, след като надделяха над домакините след изпълнение на дузпи с общ резултат 9:7. Черноморец откри резултата още във втората минута, след като в 46-ата секунда съдията Стефан Спасов отсъди дузпа. Никакви съмнения за нарушението, тъй като Басо се качи върху Андонов в наказателното поле и го повали на земята. Във втория си мач за "акулите" новото попълнение Браганца отбеляза за 1:0.Гостите от София играха по-добре и закономерно в 16-ата минута изравниха. Николай Божов финтира четирима играчи в синьо и сам срещу вратаря не сбърка за 1:1. След попадението "белите" бяха по-активния тим. Нелепа грешка на Молдованов пред наказателното поле обаче позволи на Браганца да изведе Андонов отдясно, който пусна топката под плонжа на Емил Петров за 2:1.През второто полувреме може да се каже, че "белите" бяха по-настоятелни. И съвсем заслужено успяха да изравнят в 70-ата минута чрез влезлия само две по-рано Мартин Кушев. Пеев центрира отляво, а ветеранът надскочи Борел и с глава отбеляза за 2:2. Само седем след това пък Йохен Зайц се разходи из защитата на гостите и с плътен шут отбеляза за 3:2.Малко преди това пък Даниел Пеев нацели напречната греда от фаул. До края на срещата домакините се прибраха в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. Въпреки това гостите от София не успяха да върнат попадението. Така течеше 92-ата минута, когато Божов със задна ножица доведе двубоя до продължения с гол за 3:3. Страничният съдия обаче проспа ситуацията, тъй като играчът на Славия беше един метър в засада.Веднага след началото на първото продължение Черноморец отново поведе. Крумов центрира отдясно, а Жоро Андонов с глава матира Петров за 4:3. В 97-ата пък мощен шут на Жуниор срещна напречната греда над Борел. Малко по-настойчивата игра на гостите даде резултат в 102-ата минута. След пас на Кушев към Молдованов в наказателното поле, последният изравни за четвърти път - 4:4.При дузпите за победителите точни бяха Божов, Кушев, Мансаров, Димитров и Жуниор. Преди Крумов да пропусне пък Паланков, Дяков и Бонев не сбъркаха.

Черноморец - Славия 4:4 (3:5 след дузпи)

1:0 Браганца (2), 1:1 Божов (16), 2:1 Андонов (33), 2:2 Купев (70), 3:2 Зайц (77), 3:3 Божов (90+2), 4:3 Андонов (91), 4:4 Молдованов (102)

Черноморец: 33.  Борел, 18. Зайц, 2. Дянков, 4. Хайри, 3. Бонев, 14. Андре, 16. Паланков, 77. Андонов, 83. Браганца (81-Нсереко), 39. Койта (90-Дяков), 13. Тошев (65-Крумов)

Славия: 12. Петров, 21. Б. Дяков, 17. Божов, 44. Жуниньо, 35. Молдованов, 25. Дениран, 4. Басо, 33. Баяно (46-Мансаров), 20. Димитров, 77. Пеев (87-Георгиев), 9. Христов (68-Кушев)

Съдия: Стефан Спасов

Жълти картони: Зайц, Хайри, Бонев, Паланков, Браганца (Ч); Дяков, Божов, Георгиев, Кушев (С)

07 април 2011   21:41