Представиха новия Локомотив Пловдив

„Смърфовете” победиха, но не убедиха

Локомотив Пловдив победи тима на Любимец с 4:2 при официалното представяне на пловдивчани, което се състоя на стадиона в квартал „Лаута”. Макар да достигнаха до победата, локомотивци не успяха да убедят близо 2000 свои привърженици, че любимците им се намират в най-добрата си спортна форма. Това бе едва втори пълен успех в подготвителния период за „железничарите”, които записаха серия от несполучливи и колебливи игри. И тази среща не започна добре за домакините, които инкасираха ранен гол още в 4-та минута, дело на Емил Петков. Локо реагира мигновено и само след 6 минути капитанът Здравко Лазаров изравни. В 23-та минута дефанзивният полузащитник на „смърфовете” Валери Георгиев направи пълен обрат, при който и резултат завърши полувремето. Веднага след подновяването на играта гостите изравниха чрез самостоятелен пробив на Илиян Йорданов, а поведението на терена на „черно-белите” продължи да бъде повече от неубедително. Тогава в игра се появи старият любимец на феновете на Локомотив Даксон Да Силва, който макар и изостанал с физическата си подготовка, показа, че ще бъде изключително полезен и ползотворен за схемата на наставника Драган Канатларовски, и с две чудесни асистенции помогна на съотборниците си да стигнат до крайното 4:2, а голмайстори бяха Базил де Карвальо и отново Здравко Лазаров.

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    30 юли 2011   22:41