Пореден срам: този път ни прекара Беларус

Националите безобразни в Минск, отнасят само един гол

Пореден срам: този път ни прекара  Беларус

Българският национален отбор по футбол продължава да пише нови срамни страници в историята на този спорт у нас, след като снощи безславно загуби от Беларус с 0:1 в приятелска среща, играна в столицата Минск. Единственото попадение падна в 33-та минута, след центриране от корнер. Верховцов игра с глава, Владо Стоянов отрази много добре, но топката попадна в Кисляк отдясно, той стреля от малък ъгъл и този път вратарят ни не успя да реагира и сам си вкара топката във вратата. За цялото първо полувреме родните ритнитопковци не успяха да сътворят нито едно чисто голово положение пред противниковата врата, а в замяна на два пъти гредите се оказаха верен помощник на стража ни Стоянов. През вторите 45 минути Лотар Матеус потърси промяна в схемата на игра, но това не доведе до желаните резултати и отново тимът на домакините диктуваше темпото на терена. В 60-ата минута Кисляк нацели гредата с удар пред дъгата на наказателното поле. В добавеното време футболистите на Беларус треснаха греда за четвърти път след груба грешка в нашата отбрана и за късмет на „трикольорите”срещата с доскорошното футболно джудже завърши със загуба само с 0:1.

Ето и състава, с който започна двубоя селекционерът Матеус: 1. Вл.Стоянов, 3. Ив.Бандаловски, 5. Н.Бодуров, 15. Ив.Иванов, 4. П.Занев, 8. Ч.Янков, 7. Бл.Георгиев-капитан, 6. М.Маркиньос , 11. Ив.Стоянов, 10. С.Делев, 9. Ив.Попов.

Снимка: Reuters

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    11 август 2011   10:57