Лудогорец победи с 2:1 Левски

Хитът в "А" група Лудогорец отново показа, че ще играе много сериозна роля тази година. Разградчани победиха с 2:1 един от претендентите за титлата Левски и временно излязоха начело на класирането. Бившият играч на "сините" Мирослав Иванов откри резултата след само десет минути игра, но с поредния си великолепен гол от разстояние Владо Гаджев изравни в 29-ата. Бившият ас на ЦСКА Емил Гъргоров отбеляза победното попадение за домакините в 53-ата минута и донесе важните и престижни три точки за Лудогорец. Така разградчани откриха по най-добрия възможен начин реновираното си съоръжение "Лудогорец Арена". Домакините започнаха агресивно и натиснаха Левски от самото начало. Те пресираха противника си още в неговата половина и не му позволяваха да изнася лесно топката, принуждавайки го често да греши. Това водеше и до добри ситуации за разградчани, които стигнаха до гол още в 10-ата минута. Тогава Мирослав Иванов и Емил Гъргоров направиха страхотно двойно подаване на границите на наказателното поле и първият се озова в стрелкова позиция. Иванов не сбърка и наказа бившия си тим - 1:0 след само десет минути игра. Домакините продължиха да играят агресивно и да създават положения пред вратата на Пламен Илиев. Михаил Александров и Емил Гъргоров имаха доста добри шансове да отбележат, но младият вратар на Левски се справи с шутовете им.
"Сините" опитваха да задържат по-често и дълго топката, но правеха доста грешки. Те все пак стигнаха до гол в 29-ата минута. Тогава Иван Цветков намери по перфектен начин Владимир Гаджев и халфът с фирменото си изпълнение от над 20 метра с техничен шут не остави никакъв шанс на Урош Голубович за 1:1. Този гол обаче не повлия отрицателно на домакините, а те дори вдигнаха още повече оборотите. Положенията пред Пламен Илиев бяха доста, но Гъргоров и Марселиньо ги пропиляха.
Най-добрата ситуация за Левски се откри пред капитана Христо Йовов, който беше изведен великолепно от Дарко Тасевски сам срещу Голубович. Бижутера обаче "бижутерски" прати топката над вратата, както неведнъж го е правил във важни моменти. В крайна сметка първото полувреме приключи при равен резултат, но след почивката отново домакините бяха по-добрият и идеен отбор на терена. Вторият гол висеше на косъм и падна в 53-ата минута. Тогава Станислав Генчев проби по десния фланг и подаде силен успореден пас в наказателното поле. Марселиньо прескочи топката и тя се озова у Гъргоров. Бившият играч на ЦСКА стреля силно, но топката сякаш излизаше в аут. Тя обаче се отклони в крака на Сержиньо Грийн и се озова за втори път в мрежата на Левски за 2:1. От този момент нататък "сините" уж взеха инициативата, но интересните положения отново бяха пред тяхната врата. Гостите от София не успяха нито веднъж да затруднят сериозно Урош Голубович, но за сметка на това техният вратар Пламен Илиев имаше доста работа. Младокът обаче показа висока класа и спаси отбора си от по-тежка загуба. Той спаси опасни удари на Гъргоров, Михаил Александров и Мирослав Иванов. На няколко пъти му се налагаше саможертвено да пресича опасни извеждащи подавания към оставения непокрит Гъргоров и се справяше великолепно в тези ситуации. Левски натисна много сериозно чак в края на мача, когато вкара съперника си в половината му. Чистите положения пред Голубович обаче отново ги нямаше и в крайна сметка те не стигнаха до нов гол.
Така Лудогорец стигна до престижната победа срещу един от най-титулуваните отбори у нас и вече е на върха, макар и преди мача на ЦСКА с Видима-Раковски.
Това беше шеста поредна победа за момчетата на Ивайло Петев и те вече имат 19 точки. Левски пък утежни положението си в битката за челните места и остава с 15 точки след седмия кръг. Засега това отрежда едва пета позиция на "сините".

Лудогорец   - Левски        2:1 (1:1)