Нефтохимик и Ботев с победи в Югоизточната В група

Нефтохимик се наложи с 3:0 над Левски (Карлово) в среща от 23-ия кръг на първенството в Югоизточната В група и запазва 2-ото място в класирането с 48 точки. На изключително тежкия терен в Долно Езерово бургазлии пропуснаха десетина отлични възможности за гол пред вратата на изцяло защитаващия се отбор от Карлово. Коста Щерев откри резултата в 55-ата минута, а Милен Георгиев добави ново попадение в 65-ата. Централният защитник Цветан Канелов заби третото попадение в 72-ата минута след центриране от фаул от ляво.

Лидерът в дивизията- Ботев (Пловдив), пречупи отбора на Димитровград с 2:0 на собствен терен. Светослав Асенов откри за пловдивчани в 29-ата минута, а след още пет падна и второто попадение, дело на Тодор Тимонов,който ознаменува с гол и асистенция повторния си дебют за „канарчетата”. Мачът се игра при непрекъснат дъжд, който утежни задачата за добър футбол пред двата отбора.Тимонов започна като титуляр, след като през седмицата бе картотекиран. Той остана на терена до 71-ата минута. Първия си цял мач след завръщането си в Ботев изигра и Йордан Минев.След победата над Димитровград „жълто-черните” събраха актив от 67 точки от 23 мача, при голова разлика 80-9.Следващият кръг в Югоизточната „В” група е в сряда, 23 март. В него Ботев гостува на Загорец в Нова Загора.