Tрудна победа зa Ботев срещу Загорец

Югоизточна В група-резултати

Отборът на Ботев Пловдив се наложи с 2:1 като гост на Загорец в Нова Загора. Двубоят бе от междинния 24-и кръг на първенството от югоизточната В група. Канарчетата за малко да бъдат изненадани от тийнейджърската команда на Загорец. „Жълто-черните” изиграха един от слабите си мачове в първенството и стигнаха доста трудно до успеха, след като направиха пълен обрат в мача. Загорец поведоха в резултата в 60-ата минута с гол на Кюсев.Само пет минути по-късно Ботев изравни с красив гол от далечно разстояние на Ангел Рахов. В 69-ата Наско Курдов сътвори пълния обрат в мача, след като реализира дузпа, отсъдена за спъване на Йордан Минев.

В следващия кръг Ботев приема Хеброс Харманли.

Ботев: Ил. Николов, Ник. Димитров, К. Гаджалов, Й. Минев, Анг. Рахов, Вл. Байрев, Ник. Манчев, Ив.  Танчовски (62-Ил. Христов), Т. Тимонов (83-Г. Стефанов), Св. Асенов, Ат. Курдов.

Югоизточна В група, резултати

Габровница - Арда 1:3, Свиленград - Марица 1:1, Тунджа (Ягода) - Родопа 4:1, Гигант (Съединение) - Созопол 2:1, Тунджа (Ямбол) - Стамболово 3:0 сл., Хеброс - Ботев (Гълъбово) 1:1, Загорец - Ботев (Пловдив) 1:2, Димитровград - Розова долина 4:0, Чирпан - Нефтохимик 1:2, Левски (Карлово) - Асеновец 1:1.

<< върни се назад     23 март 2011   18:20