Ботев победи Гигант с 3:1, Курдов изгонен

Ботев би Гигант Съединение у дома с 3:1 в мач от Югоиточната В група. Това бе единственият противник, срещу когото жълто-черните нямаха победа през сезона.  Противно на очакванията гостите можеха първи да вкарат гол. Те получиха право да изпълнят дузпа още в 7-та минута, след като Тодоров бе съборан в пената. Куртев обаче нацели десния страничен стълб.  След слаби първи петнайсетина минути Ботев се развихри и набързо вкара три гола. В 13-та минута Тимонов центрира и Юсеинов с глава откри резултата. В 27-та Курдов бе изведен на добра позиция, пребори се с вратаря Янкулов и вкара 37-я си гол за сезона. В 34-та минута Тимонов  направи 3:0 от фаул с удар от 35 метра. Последваха пропуски на Курдов и Тимонов, както и на Апостолов от гостите, чийто удар от въздуха бе уловен от вратаря Амбарцумян. След почивката в Ботев я подкараха мързеливата и почти не създадоха опасности пред вратата на Гигант.  Гостите можеха да намалят, но Куртев с глава удари дясната греда, а добавката на Димитров бе избита от бранител на Ботев. Все пак те успяхада се доберат по почетен гол в 72-та минута, когато Тодоров отклони топката с глава в мрежата след изпълнение на тъч.  В самия край Димитър Байрев пропусна да направи победата на Ботев още по-убедителна. Каварджиев от Гигант направи детинска грешка пред наказателното си поле, Байрев му отне и излезе сам срещу нратаря, но стреля покрай вратата. Неприятна сцена се разигра преди това в 79-та минута. Апостолов грубо спъна Курдов в централната зона на терена, голмайсторът на Ботев налетя да се саморазправя и двамата бяха заслужено изгонени, след като вече имаха и жълти картони.

Ботев: Амбарцумян, Минев, Рахов, Димитров(46 Д.  Байрев), Вл. Байрев, Манчев(80 Василев), Гуджев, Юсеинов, Асенов, Тимонов(46 Аргиров), Курдов

Гигант: Янкулов, Каварджиев, Кардашев, Урумов, Димитров(55 Господарски), Куртев, Ст. Крачунов,  Коев, Тодоров, Апостолов, Иванов(81 Влашев)

Съдия: Димитър Андреев(Кърджали)

Жълти картони: Минев, Юсеинов, Курдов(Ботев), Янкуов, Каварджиев, Апостолов (Гигант)

Червени картони: Курдов(Ботев), Апостолов(Гигант) 80-та минута

Стадион: Христо Ботев, 3023 зрители