Олимпия спечели софийското дерби при жените

Ратка Живкович направи своя бенефис пред около 100 зрители на трибуните

Олимпия победи ЛП Суперспорт с 3-1 на ст."Обеля". Получи се доста оспорвано дерби, като в началото на първото полувреме гостите от ЛП имаха превес. Футболистките на Лъчезар Паланков се движеха повече по терена и пресираха Олимпия в тяхната половина. Въпреки това в 14мин. стопера на червено-белите Димитра Савопулу отбеляза попадение след центриране от корнер на другата гъркиня в отбора Кели Георгула. След гола ЛП продължиха да натискат, но след една контраатака в 25мин. Славина Ангелова покачи на 2-0 със страхотен прехвърлящ удар и остави вратарката на "оранжевите" безпомощна. До края на полувремето момичетата от ЛП продължиха натиска си, но безуспешно.

Второто полувреме започна много интересно и в 50мин. Мартина Апостолова си изработи дузпа, която след това превърна в гол. След гола на Суперспорт играта се раздвижи и двата отбора имаха интересни положения за отбелязване на гол. И така в 73мин. се стигна до гол, отбелязан от Ратка Живкович, която зарадва феновете по трибуните и сложи край на кариерата си по подобаващ начин. До края на срещата резултата остана непроменен.

ЖФК Берое записа пета поредна победа в Държавното първенство за жени. На собствен терен възпитаничките на Диана Колева вкараха пет попадения за 37 минути на гостенките от Сандански, които пристигнаха в града на липите едва с осем състезателки. В течение на мача две от тях имитираха контузии и главният съдия прекрати срещата и по този начин беройки спечелиха с 8:0. Хеттрик записа голмайсторката Цветана Манчева, а по веднъж се разписаха Петя Дикова и Николета Караколева.