Ботев Пловдив загуби първи точки в Източната Б група,феновете протестират

Ботев” Пловдив загуби първи точки в първенството, след като не успя да победи „Спартак” Варна като домакин във втория кръг в Източната „Б” група. Двата отбора си размениха по един гол в двете полувремена за крайното 1:1. Тодор Тимонов даде ранен аванс на „Ботев” с топовен шут в 17-ата минута, а Диян Кателиев изравни в началото на втората част.

Феновете на Спартак Варна продължиха акцията срещу ръководството на клуба и на стадиона на Ботев в Пловдив. По време на срещата между двата отбора (1:1) от 2-ия кръг на Източната “Б” група привържениците изложиха протестен банер с надпис: Срещу общинската а мафия в Спартак Варна срещу ръководителите на клуба. Първоначално транспарантът беше изложен от северната страна на стадиона, а в през второто полувреме беше преместен в сектора за гости. Варненските фенове изгледаха мача в компанията на колегите си от Ботев, като двете агитки се бяха разбрали за това още в деня преди мача. Привържениците на Ботев проявиха солидарности аплодираха акцията на колегите си. Феновете на Спартак открито са се обявили против присъствието на доктора Янко Станев в ръководството на клуба,пише вестмик Марица.

Ботев: Амбарцумян, Аргиров, Гаджалов, Вл. Байрев, Ив. Димитров, Тимонов (66 Александров), Гуджев, Й. Христов, Неделев, Курдов, Атанасов (74 Д. Байрев)

Спартак Вн: Славов, Луго (74 Петров (84 Андреев)), Дончев, Ст. Иванов, Динков, кателиев, Б. Илиев, Станчев, Г. Дмиитров, Ив. Петков, Беадиров

Рефер: Стефан Апостолов

Жълти картони: Д. Байрев (Ботев), Луго, Дончев, Динков (Спартак)

Стадион: Христо Ботев, 6000 зрители.

22 август 2011   17:22