Мачерата, Динамо и Фридрихсхафен бият в Лигата

Очаквани успехи на фаворитите в осминафиналите

Мачерата, Динамо и Фридрихсхафен бият в Лигата Отборите на Лубе Банка Мачерата от Италия, руския Динамо Москва и немския Фридрихсхафен взеха победи в първите срещи от 1/8 финалите на Шампионската лига на Европа по волейбол при мъжете. Най-лесен бе успехът на италианския Мачерата, който взе чиста победа с 3:0 гейма срещу турския Фенербахче - 25:22, 25:23 и 25:21 точки. С най-много точки за домакините завърши хърватинът Игор Омерцен - 19, а за турците най-резултатен бе друг хърватин Томислав Чочкович - 10 точки.
Руският Динамо Москва ще трепери за класирането си за 1/4 финалите, след като надигра трудно като домакин полския СКРА Белхатов с 3:2 гейма. Руснаците взеха първата част с 25:21 и предвкусваха лесен мач, но загубиха следващата част на 22 точки. Динамо се върна в мача в 3-ия гейм, който взе трудно с 25:23, но загуби драматично 4-та част с 28:30. Все пак в тайбрека руснаците триумфираха - 15:13, но ги очаква труден реванш в Полша.
Най-лесна изглежда задачата на германския Фридрихсхафен. Шампионите отпреди 2 години в Лигата спечелиха гостуването си на белгийския КНАК Рьозеларе с 3:1 гейма (27:25, 20:25, 15:25, 21:25) и ще играят протоколен реванш след седмица в Германия.

Резултати от първите срещи от 1/8 финалите на Шампионската лига на Европа по волейбол за мъже:

от вторник:
Палма де Майорка (Испания) - Тренто (Италия) - 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)
Нолико Маасейк (Белгия) - Искра Одинцово (Русия) - 1:3
(24:26, 25:19, 16:25, 23:25)

от сряда:
Динамо Москва (Русия) - СКРА Белхатов (Полша) - 3:2 (25:21,
22:25, 25:23, 28:30, 15:13)
Лубе Банка Мачерата (Италия) - Фенербахче (Турция) - 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)
КНАК Рьозеларе (Белгия) - Фридрихсхафен (Германия) - 1:3 (27:25, 20:25, 15:25, 21:25)