Хьолцъл спечели титлата в гигантския слалом

Германката изпревари Тина Мазе и Таня Путиайнен

Хьолцъл спечели титлата в гигантския слалом Катрин Хьолцъл от Германия спечели световната титла в дисциплината гигантски слалом на първенството на Планетата във френския зимен център Вал Д'Изер.
Хьолцъл даде общо време от двата манша 2 минути, 3 секунди и 49 стотни и изпревари словенката Тина Мазе с 9 стотни и финландката Таня Путиайнен с 54 стотни. Нашата Мария Киркова остана 35-та в крайното класиране.

По време на гигантският слалом при жените и официалната квалификация за гигантския слалом при мъжете имаше лек скандал. Скиори от страните без особени успехи в ските излязоха с черни ленти в знак на протест срещу нова система в квалификациите, която няма да им позволи да участват заедно с най-добрите.
Най-краен в протеста бе белгиецът ван дер Богарт, който заяви пред медиите във Франция, че по този начин се убиват световните първенства и ще организират първенства на алпийските страни. Новата система за квалификации стартира преди 2 години заради големия брой желаещи да участват скиори.

Крайно класиране в гигантския слалом за жени от световното първенство по ски алпийски дисциплини във Вал Д'Изер, Франция: