ЦСКА и Олимпиакос на крачка от полуфиналите

Барселона изравни на Тау Керамика

ЦСКА и Олимпиакос на крачка от полуфиналите Баскетболистите на ЦСКА Москва и Олимпиакос взеха втори
победи в четвъртфиналите в мъжката Евролига по баскетбол и са на крачка от класиране за полуфиналите.

Руснаците от ЦСКА надиграха за втори път сръбския Партизан със 77:50 точки, като си решиха мача още в първата четвърт, когато допуснаха да им бъдат вкарани само 6 точки.
Олимпиакос взе трудна над испанския Реал Мадрид със 79:73, а най-резултатен за домакините бе Лиън Гриър - 21.
Италианците от Монтепаски спечелиха срещу Панатинайкос във втората среща в Атина и ако успеят да си вземат поредните 2 домакинства, ще играят на полуфиналите. Гостите от Сиена взеха трудна победа с 84:79 точки, но имаха предимство почти през целия мач.
Барселона си върна на сънародниците си от Тау Керамика за
вчерашното домакинско поражение и спечели победата с 85:62 точки. Националът Рейес вкара 23 точки, освен това спечели и 9 борби.

Резултатите от вторите срещи от 1/4 финалите на Евролигата по баскетбол за мъже:

ЦСКА Москва - Партизан - 77:50 точки - ЦСКА води в серията с 2:0 победи
Олимпиакос - Реал Мадрид - 79:73 - Олимпиакос води в серията с 2:0 победи
Барселона - Тау Керамика - 85:62 - резултат в серията е равен - 1:1 победи
Панатинайкос - Монтепаски - 79:84 - резултат в серията е равен - 1:1 победи