Черно море оцеля в драма срещу Ботев

3 червени картона във Варна

Черно море оцеля в драма срещу Ботев Отборът на Черно море взе много трудна победа в домакинството си на Ботев с 1:0, като голът падна в последните минути. Благодарение на успеха, "моряците" запазиха 3-то място във временното класиране след Левски и ЦСКА. Но загубиха вратаря си Карамфил Илчев за следващия мач.
Илчев бе изгонен още в 10-та минута, след като фаулира извън наказателното си поле срещу откъсналия се сам срещу него Красимир Кръстев. При последвалия пряк свободен удар резервният вратар на Черно море Пиргов спаси удара на Тимонов, Кабу довкара топката във вратата, но голът бе отменен заради засада.
Въпреки че игра почти през целия мач с човек по-малко Черно море продължи да атакува - Мирослав Манолов надбяга защитата на гостите, нахлу в наказателното поле, но след удара му топката излезе в аут. 10 минути по-късно Георгиев изпусна най-чисто положение за домакините, като от два метра не улучи опразнената от Станев врата.
Голът на победата падна 3 минути преди края на срещата - Георги Илиев препарира Станев от пряк свободен удар.
Нервите на Апостол Попов и Николай Манчев не издържаха - Попов получи директен червен картон, а Манчев - втори жълт и червен за много груб фаул.